YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla bugün yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi. Karara göre ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı. Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde de ilkokullar, ortaokullar, imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Koranavirüs önlemleri ile başlayan eğitimler ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında haftada 2 gün toplam 14 ders saati, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati olarak planladı. Sınıflar, gruplara ayrıldı Sınıfların, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacağını belirten Era Okulları Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin

“Her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek. Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak”

dedi.

HES kodu istendi Era Okulları’nda uygulanan koronavirüs önlemleri hakkında da bilgi veren Gülçin Aşkın Çetin,

“Okullarımız öğrenciler gelmeden dezenfekte edildi. Tüm öğrencilerden HES kodu alındı ve ateş ölçümleri yapıldı. Okula girerken yeni maske vermeyi de ihmal etmiyoruz”

dedi.

 

Günün ilk dersinin hijyen eğitimi olduğuna dikkat çeken Çetin,

“Tüm öğrencilere maske kullanımı, el temizliğini, sosyal mesafe kuralını öğretiyoruz

diye konuştu.

 

Çetin, Sınıflarının sosyal mesafe kuralına göre değiştirildiğini aktararak

“Öğrenciler, teneffüslere de eskisi gibi çıkamıyor. Daha az sayıda öğrencinin bahçe ve koridorlarda olması için sınıflar sırayla ara verecekler”

ifadelerini kullandı.

711
Önceki Haber
723
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.