Yüreğir’de uyuşturucuya karşı sıfır tolerans

Yüreğir’de uyuşturucuya karşı sıfır tolerans

Doğru haberin adresi.

Yüreğir Belediyesi’nin konu bağımlılığı ile uğraş çerçevesinde Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde başlatmış olduğu transformasyon çalışmalarında kamulaştırılan kullanılmayan yapılar birlikte tane on paralık yıkılıyor.

Adı yoğun pıtrak konu bağımlılığı ve uyuşturucu gelişmeleri ile gündeme mevrut Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde olumsuzlukların giderilmesi ve şimdi metin birlikte dirim sahasının oluşturulması düşüncesince Yüreğir Belediyesi’nce başlatılan transformasyon hamlesi bitmeme ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ortaklaşa iş biçiminde devam eden transformasyon çerçevesinde şahısların dirilik güvenliğini gözdağı etmesinin yanı sıra, içtimai riskler meydana getiren ve konu bağımlılarının ev tuttuğu kullanılmayan binaların yıkımları sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallede 4 yapının şimdi yıkımı gerçekleştirdi.

“Yıkımlarda sona geldik”

Yıkımlarda sona gelindiğini tamlayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “İlçemiz kullanılmayan yapılardan arındıkça yurttaşlarımız şen birlikte dem alıyor. Ulubatlı Hasan Mahallemizdeki yadımlama çalışmalarında bundan böyle sona geldik. İki çatı kaldı. Yıkımların peşi sıra mahalle sakinlerimizle danışma ederek aşırı geçenlerde bu bölgede insanlarımızın iyi birlikte biçimde sayaç geçirecekleri peyzaj alanları, içtimai donatılar tekvin etmek istiyoruz” dedi.

Yüreğir’de uyuşturucuya karşı sıfır tolerans

23936
Önceki Haber
23938
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.