Yunanistan’da silahlı saldırıda ölen 6 kişinin kimlikleri belli oldu

Yunanistan’da silahlı saldırıda ölen 6 kişinin kimlikleri belli oldu

Doğru haberin adresi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Artemida banliyösünde meydana mevrut silahlı saldırıda yaşamını kaybeden 6 kişinin kimlikleri belli oldu. Mafya hesaplaşmasına dayandığı öne sürülen saldırıda öldürülmüş insanların Türk polisince de maruf ve eski çağda polisiye soruşturmalara erek bulunan birlikte töhmet ağının bireyleri yer aldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, dün gece ezanı saatlerinde Atina’nın Artemida banliyösünde meydana mevrut silahlı saldırıda 6 kişi yaşamını yitirmiş, eylemin peşi sıra Yunan polisi alanda açık yetenekli tetkik başlatmıştı. Olay mahallinde onlarca kurşun kovanının bulunmuş yer aldığı saldırıyla ilgilendiren ölçülü soruşturmada dünkü birlikte evolüsyon yaşandı.

Mafya hesaplaşmasına dayandığı öne sürülen çatışmayla ilgilendiren tetkik sürerken, yaşamını kaybeden 6 kişinin kimlikleri belli oldu. Olay yerinden araç ile kaçan faillerin yakalanması düşüncesince başlatılan icraat sürerken, öldürülmüş insanların Türk polisince de maruf ve eski çağda polisiye soruşturmalara erek bulunan birlikte töhmet ağının bireyleri yer aldığı öğrenildi. Ölenlerin, Türkiye’de de birlikte paradigma silahlı eyleme müdahil ve İtalya’da firari adına canlı töhmet örgütü sergerde Barış Boyun’un DOĞRU adamları yer aldığı gelecek sürüldü.

Yunan polisi çalışmasını sürdürüyor

Öldürülen eşhas ortada Doruk B. ve öbür adların bahis konusu çete sergerde Barış Boyun’un DOĞRU adamları yer aldığı kaydedildi. Maktullerin isimlerini duyurulmayan markajcı Yunan polisinin emek vermesi bitmeme ederken, o adlardan Doruk B.’nin biraz ay ilkin Oğuzhan H. ile kolluk takibinden kaçtığı, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde ormana kaçarak izini kaybettirdiği öğrenildi. Oğuzhan H. birlikte TIR kasasında gümrüksüz adına Gürcistan’a giderken İstanbul Organize Polisi çeşidinden son kapsında yakalanmış, Doruk B.’nin ise karayolu ile Yunanistan’a kaçtığı gelecek sürülmüştü.

Çetenin fertlerinin akıbetleri

Firari adına İtalya’da canlı ve İstanbul’da kurduğu motosikletli tetikçi çeteleriyle anılan töhmet zehir sergerde Barış Boyun grubuna müteveccih hâlâ ilkin de iklim haricinde saldırı gerçekleşmişti. Söz konusu saldırılarda Abazya’da Emircan Yılmaz, Gürcistan’da Edip Yalçın, Fransa’da Halil Ay vurulmuştu. Ay’ı cellat Gülbey Dilsiz de hunriz birlikte eylemde öldürülmüştü.

23976
Önceki Haber
23978
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.