YENİ AÇILAN TARSUS MÜZESİNİ GEZMEYE DAVET EDİYORUZ

YENİ AÇILAN TARSUS MÜZESİNİ GEZMEYE DAVET EDİYORUZ

YENİ AÇILAN TARSUS MÜZESİ'Nİ GEZMEYE DAVET EDİYORUZ

Pandemi kurallarına uyarak okullar hazır kapalıyken gençlerimizi, çocuklarımızı yanımıza alarak Eski Adliye’nin yerine açılan Yeni Tarsus Müzemizi gezmeye çağırıyoruz.

Müze Müdürümüz Doğukan ALPER Tarsus’un bilinmeyen yüzünü anlatmak için sizleri bekliyor…

ESKİ ADLİYE YERİNE YAPILAN

YENİ TARSUS MÜZESİ GEZDİNİZ Mİ?

Yeni Tarsus Müzesi, Prehistorik Dönem’den Helenistik Dönem’e, Tunç Evi Canlandırma Odası’ndan Ashab-ı Kehf Canlandırması’na, Roma ve Doğu Roma Karma Salonu’ndan İslami Dönem Anlatımı’na, Tarsus Mutfak Kültürü’nden, Yörük ve Giyim Kültürü’ne kadar uzanan, dönemsel özellikleri, yaşamları, tarihi ve kültürleri yansıtan bölümler ve canlandırmalar ile görerek, hissederek, öğrenerek gerçekleşecek kültür ve tarih yolculuğuna çıkarıyor.

Müzeye dönüştürülen bina 1954-2013 yılları arasında Tarsus Adliye Binası olarak hizmet verdi. Müzede 805 arkeolojik, 408 etnografik ve 810 sikke olmak üzere 2 bin 23 eser sergileniyor.

Müze Müdürü Doğukan ALPER, “Yeni müzemize bekliyoruz, sizi şaşırtacak bir tarih yolculuğu gerçekleştireceğiz müzemize gelin, görün, gezin, konuklarınızı getirin” çağrısını yaptı.

6153
Önceki Haber
6159
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.