VATANDAŞLAR BU BAYRAMDA DA KURBANLIKLARINI MERSİN BÜYÜKŞEHİR’E EMANET ETTİ

VATANDAŞLAR BU BAYRAMDA DA KURBANLIKLARINI MERSİN BÜYÜKŞEHİR’E EMANET ETTİ

VATANDASLAR BU BAYRAMDA DA KURBANLIKLARINI MERSIN BUYUKSEHIR’E EMANET ETTI

VATANDAŞLAR BU BAYRAMDA DA KURBANLIKLARINI MERSİN BÜYÜKŞEHİR’E EMANET ETTİ

BAYRAMIN 1. GÜNÜNDE BÜYÜKŞEHİR’İN MEZBAHALARI VE MOBİL KESİM ÜNİTELERİNE YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR’İN 30 NOKTASINDA VATANDAŞLARA KESİM HİZMETİ VERİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kurban kesim noktaları, bu Kurban Bayramı’nda da büyük ilgi gördü. Büyükşehir’in kent genelindeki 30 noktasında vatandaşlar, kurbanlıklarını sabahın erken saatlerinden itibaren sağlıklı ve hijyenik koşullarda kestirdi. Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut,

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kurban kesim noktaları, bu Kurban Bayramı’nda da vatandaşlardan tam not aldı. Büyükşehir’in kent genelindeki 30 kesim noktasını tercih eden vatandaşlar, kendilerine hijyenik ve sağlıklı koşullarda, ücretsiz sunulan kesim hizmetinden yararlandı.

22 mobil kesim ünitesi ile 8 mezbaha hizmet verdi

Büyükşehir Belediyesi’nin her bayram vatandaşlara hizmet veren ücretsiz kurban kesim noktaları, sabahın erken saatlerinde yola çıkan vatandaşlar için hazır hale getirildi. Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus ve Akdeniz (Yakaköy) ilçelerindeki 8 mezbaha ile 4 merkez ilçe,  Çamlıyayla, Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Aydıncık, Gülnar ve Bozyazı’daki 22 mobil kesim ünitesinde, sabahın erken saatlerinde kurban kesimine başlandı.

Vatandaşlara verilen sıra numarasıyla gerçekleşen kesim işlemleri kısa sürede gerçekleştirildi. Mezbahalar ve mobil kesim üniteleri, donanımlı yapısı ve sunduğu olanaklarla vatandaşlardan takdir topladı. Kesilen kurbanlar 4 parçaya ayrılıp poşetlenerek sahiplerine teslim edildi. Mobil noktalardaki kesimler bayramın sadece ilk günü gerçekleşirken, mezbahalardaki kesimler bayramın 2. günü de devam edecek.

“Yıllardır buraya geliyoruz”

Hijyenik koşullarda kurbanlığının kesimini gerçekleştirdiğini ifade eden Ahmet Kurt isimli vatandaş, “Büyükşehir’in kesim noktalarında beklemiyoruz. Veriyoruz kurbanlığı ve yine buradan parçalanmış şekilde alıyoruz. Allah razı olsun belediyemizden. Hizmetinden memnunuz, teşekkür ederiz belediyemize, değerli başkanımıza” dedi.

“Her taraf tertemiz, pırıl pırıl”

Şamil Arslan ise kesim hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gerçekten güzel bir olay. Bizim için de güzel oldu. İşlemler daha kolay yapıldığı için seviniyoruz, mutluyuz. Ben buraya ilk defa geliyorum. Daha önceden de söylemişti arkadaşlar. Her taraf tertemiz, pırıl pırıl. Hayvanlarımız da burada daha güzel ortamda duruyor” dedi.

Büyükşehir’in kesim hizmeti sayesinde bayramda yorulmadıklarını ifade eden Mahmut Başak, “Kurbanlığımızı görevlilere teslim ettik, numaramızı aldık, sıramız geldi kestirdik. Teşekkür ederiz Başkan’a” diye konuştu.

“Hem hijyen açısından hem hayvanı strese sokmamak için burayı tercih ediyorum”

Halil İbrahim Harnupoğlu ise “Kurbanlığımızı aldık, Belediye’nin kesimhanesine geldik. Şu an sıramızı bekliyoruz. İçeri vereceğiz. Oradan da kesilmiş halde, tertemiz şekilde alacağız inşallah. Dışarıda kestirmektense burayı tercih ediyorum. Hem hijyenik oluyor, hem çevreyi kirletmemiş oluyoruz. Ben Kazanlı’da köyde oturuyorum. Orada oturmama rağmen, kesme imkanım olmasına rağmen burayı tercih ediyorum. Çünkü hem hijyen açısından, hem hayvanı strese sokmamak için burayı tercih ediyorum” dedi.

Yaşar Yormaz da “Kurbanlığımızı getirdik, sıramızı aldık, vekaletimizi verdik, kesildi. Etimizi almak için bekliyoruz. Güzel bir hizmet. Başka bir yerde yapılan hizmetin, bundan daha hijyenik olacağını düşünmüyorum. Mantıklı ve güzel hizmet. Bu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

12373
Önceki Haber
12380
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.