Vali Köşger’in başkanlığında üniversite güvenliği ve öğrenci yurt sorunları değerlendirildi

Vali Köşger’in başkanlığında üniversite güvenliği ve öğrenci yurt sorunları değerlendirildi

Doğru haberin adresi.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, öğrencilerin geçim içerisinde eğitimlerini tamamlamaları ve bu süreçte de tahaffuz ile ait birlikte sorun yaşamamaları düşüncesince ellerinden mevrut gayreti göstereceklerini söyledi.

Köşger’in başkanlığında “Üniversite Güvenliği ve talebe Yurtları Sorunları Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı” yapıldı.

Üniversite öğrencilerinin geçim ve güven ortamı içerisinde terbiye bilimi bilimi almalarına sağlayacak tedbirler ile öğrencilerin barınmalarına müteveccih yapılması müstelzim çalışmaların ele alındığı görüşmede birlikte değerlendirmede mevcut Vali Köşger, ülkenin ana kent kentlerinden bir tanesi bulunan Adana’nın üniversite öğrencileri açısından nice avantaja cemaat bulunduğunu dile getirdi.

Eğitim ve tahsil görecek öğrencilere alın kurumların bazısı sorumlulukları bulunduğunu tamlayan Köşger, “İlgili kurumlarımızla teşrikimesai içinde; öğrencilerimizin rastgele birlikte olumsuzlukla karşılaşmaması, ilimizde bulundukları müddet içerisinde geçim içerisinde eğitimlerini tamamlamaları ve bu süreçte de tahaffuz ile ait birlikte sorun yaşamamaları düşüncesince elimizden mevrut gayreti göstereceğiz” dedi.

Toplantı, meydana getirilen değerlendirmelerin peşi sıra sonuç buldu.

Makam Toplantı Salonunda planlı toplantıya İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ile ait yetkililer katıldı.

Vali Köşger’in başkanlığında üniversite güvenliği ve öğrenci yurt sorunları değerlendirildi

24008
Önceki Haber
24010
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.