ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI BÜYÜKŞEHİRİ GÖREVE DAVET ETTİ.

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI BÜYÜKŞEHİRİ GÖREVE DAVET ETTİ.

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI BÜYÜKŞEHİRİ GÖREVE DAVET ETTİ.
Yapılan basın açıklamasında
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü ;Salgın Sürecin İçerisinde Su Kesintisine Dikkat Çekerek Bir Dizi Açıklamalarda Bulundu Başkan Körüklü Açıklamasını Madde Madde Sıraladı

1-Değerli dava arkadaşlarım salgın sebebi ile insanlık zorlu bir sınavdan geçmektedir. Bilim Kurulu ve uzmanlarımızın dikkatle vurguladığı “Evde Kal “ sloganini tamamlayan Maske -Mesafe -Temizlik sağlık üçgeninin dışına çıkmayarak kendimize, ailemize, milletimize ve devletimize katkı sağlamayı hedeflemekteyiz .

2-Tarsus Ülkü Ocakları olarak bu süreçte devletimizin aldığı tedbirleri uygulamak ve uygulanmasını sağlamak üzerimize vazifedir.
3- Ülkemizde yaygın olarak görülen salgın sürecinde Tarsus Ülkü Ocakları olarak sosyal medyayı daha aktif kullanmaktayız. Gerek salgına yönelik vatandaşlarımızın daha duyarlı olması konusunda gerekse eğitim konularında sosyal medyada yeterli bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerimiz hızla devam etmektedir.
4- Sıkıntı içerisinde bulunduğumuz bu süreçte kişisel ve fiziki temizlik oldukça önemlidir. Yeterli derecede temiz olabilmek ve salgından korunabilmek için gerekli düzeyde su kullanımı zaruridir. Fakat kimi evlerimizde su sıkıntılarının yaşandığına şahit olmaktayız. Bu talihsiz olay geçenlerde Çamlıyayla ilçemizde gerçekleşmiş ve birçok ev su kesintisi ile karşılaşmıştır. Böyle bir süreçte MESKİ’nin ne yapmaya çalıştığını anlamak zordur. İnsanlarımızın bu şekilde mücbir durumda bırakılması, her şeyden önce bu sorumsuzluğa sebep olan sorumluların vebalidir. Sosyal Belediyecilik diye ilk günden bas bas bağıran Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ idarecileri sıkıntının had safhaya ulaştığı bu süreçte insanlarımızı su sıkıntısı altında bırakmışlar; daha önce verilen sözler gibi Sosyal Belediyecilik’te de sınıfta kalmışlardır.
5- Vahap SEÇER ve idarecilerinin Sosyal Belediyecilik’ten anladığı şey, radyoda, seçim gezilerinde söz vermesine rağmen alın teri ile çalışan ve evlerine ekmek götüren arkadaşlarımızı işten çıkartmak olmuştur. Bu da yetmediği gibi işe aldıkları insanların maaşlarını arttırırken işlerinde kalan arkadaşlarımız çıkartılamayınca maaşları düşürülmüştür. Kimsenin parasında, ekmeğinde değiliz, fakat birisinin elinden ekmeğini alıp diğerine vermek adaletli olmak değildir. Biliyoruz ki, adalet yakın zamanda tecelli edecek ve gerek maaşları düşürülen arkadaşlarımız yeniden hakettikleri maaşları alacaklar gerekse işten çıkartılan arkadaşlarımız yeniden işlerine döneceklerdir. Türk devleti, bunu yapanların bağlı oldukları mecralar gibi peşkeş yuvası değildir ve olmayacaktır!
6- Seçim zamanı türlü vaatlerle insanlarımızın aklına girmeye çalışanlar, seçim bittikten sonra insanlarımızın cenazelerinde pişmiş kelle gibi sırıtmaktan imtina etmemektedirler. Bu, milletin aklı ile dalga geçmektir. Geçenlerde CHP Mersin Milletvekili olacak şahsın şehit cenazesindeki görüntüsü önce Tarsus’un evladı olan bizleri, daha sonra bütün vatandaşlarımızı öfkelendirmiştir. Yine geçen günlerde bir tv programında Türk ordusuna “satılmış” ifadelerini kullanmaları vicdanlardan vekilliğini düşürmüştür.Bilinmelidir ki, Ülkücü Hareket’in hafızası geniştir ve sağlamdır.

2365
Önceki Haber
2372
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.