Tuşba Belediyesi ekiplerinden kantin denetimi

Tuşba Belediyesi ekiplerinden kantin denetimi

Doğru haberin adresi.

Van’ın Tuşba Belediyesi ekipleri, dünkü pedagoji bilimi talim yılının başlamasıyla baş başa ekol kantinlerinde denetleme yaptı.

2022-2023 pedagoji bilimi talim yılının başlamasıyla baş başa kaymakamlık genelindeki ilk, ılımlı ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda mevcut kantinlere müteveccih denetimlerine başlamış olan Tuşba Belediyesi ekipleri, kantin çalıştırma ruhsatı kontrolü ve temizliğin yanı esna mamüllerin ambalajlarındaki sonuç istimal tarihleri, besin maddelerinin afiyet şartlarının uygunluğunu da inceledi. Ayrıca ekipler, uyulması müstelzim kurallarla ilgilendiren de kantin yöneticilerini ve çalışanlarını bilgilendirdiler.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın buyrukları istikametinde denetimlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden zabıtadan mesul Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, titizce yürüttükleri denetimlerde hıfzıssıhha ve afiyet kurallarını ön planda tuttuklarını kaydetti. Yertürk, “Başkanımız Salih Akman evlatların sağlığını baş döndürücü önemsiyor. Olumsuz yanında durumun yaşanmaması düşüncesince daima sahada olacağız ve denetimlerimizi bu yönde geceli gündüzlü namına sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Tuşba Belediyesi ekiplerinden kantin denetimi

23951
Önceki Haber
23953
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.