Türkiye Diyanet Vakfı, Fas ve Libya düşüncesince yardım kampanyası başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı, Fas ve Libya düşüncesince yardım kampanyası başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı, Fas’ta ve Libya’da meydana mevrut afetlerin yaralarını dolamak düşüncesince “Şimdi Kardeşlerimizin Yanındayız” sloganıyla ortak yardım kampanyası başlattı.

Doğru haberin adresi.

İki karındaş ülkenin bu güç eskiden yanı sıra peyda etmek düşüncesince kampanya başlattıklarını açıklanan Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, “Asrın felaketini yaşadığımız o günlerde karındaş iklim Fas ve Libya, ülkemize şişman dayanak vermişti. Biz de onların bu güç günlerinde şerefli milletimizin destekleriyle yanı sıra olacağız. İki ülkeye insanca yardım aksettirmek düşüncesince kampanya başlattık” dedi.

“Zorlukların üstesinden el ele vererek geleceğiz”

Gayrisafi ulusal hasılaya kıyasla dünyada en aşırı insanca yardım sağlayıcı ülkenin Türkiye, çırçıplak maşer kuruluşunun ise Türkiye Diyanet Vakfı bulunduğunu hatırlatan Turan, “Bizi kılıç işleyen en ehemmiyetli özelliklerimizden biri işkilsiz teavün ve el birliği duygusunun daima zirvede olmasıdır. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde el ele vererek yaraları sarmaya çalıştık. Kardeş devletlerin gönül rahatlığı karşıya kalmış olduğu bu zorluğun da üstesinden el ele vererek geleceğiz inşallah. Mağdurun, darda kalmışın yanı sıra bulunan memleketimiz ve Vakfımız gene kardeşlerinin yanı sıra olacaktır” diyerek konuştu.

Fas ve Libya’da aceleci insanca yardım ihtiyacının bulunduğunu vurgulayan Turan, “Geçtiğimiz Şubat ayında meydana mevrut ‘asrın felaketi’ sonrası ülkemize nice arkadaş ve karındaş ülkeden yardımlar ulaşmıştı. Faslı ve Libyalı kardeşlerimiz de yardımlarıyla bu süreçte yanımızda oldular. Şimdi kardeşlerimiz güç durumda, yolumuzu gözlüyorlar. Fas’ta ve Libya’da gerçekleşen afetler milyonlarca kardeşimizi negatif etkiledi. Deprem ve baskın zımnında milyonlarca kardeşimizin desteğe gereksinimi var. Evlerini, memleketlerini kaybeden kardeşlerimiz bire bir sürede kesat ve susuzlukla da gönül rahatlığı karşıya. Acil kendisine gıda, su, keyif ve korunma malzemelerine gereksinimleri var. Milletimizin destekleriyle depremden ve selden etkilenenlerin yaralarını saracağız” dedi.

Turan, kampanyaya arkalamak talip hayırseverlerin “DEPREM” yahut “SEL” yazıp 5601‘e SMS göndererek 25 TL dayanak verebileceğini ve ya bagis.tdv.org adresinden online hediye yapabileceğini söyledi.

24237
Önceki Haber
24239
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.