Türkiye Diyanet Vakfı Fas ve Libya düşüncesince yardım kampanyası başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı Fas ve Libya düşüncesince yardım kampanyası başlattı

Doğru haberin adresi.

Türkiye Diyanet Vakfı, Fas’ta ve Libya’da meydana mevrut afetlerin yaralarını dolamak düşüncesince “Şimdi Kardeşlerimizin Yanındayız” sloganıyla ortak yardım kampanyası başlattı.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, meydana getirdiği açıklamada Fas ve Libya’nın ağır ortak zamanlar birlikte kazanmak düşüncesince kampanya başlattıklarını söyledi. İki ülkenin, Kahramanmaraş merkezli depremlerde kampanya başlattığını hatırlatan Turan, “Biz de onların bu ağır günlerinde onurlu milletimizin destekleriyle birlikte olacağız. İki ülkeye insanca yardım aksettirmek düşüncesince kampanya başlattık” dedi.

“Zorlukların üstesinden el ele vererek geleceğiz”

Gayrisafi ulusal hasılaya kıyasla dünyada en aşırı insanca yardım sağlayıcı ülkenin Türkiye, çıplak maşer kuruluşunun ise Türkiye Diyanet Vakfı bulunduğunu kaydeden Turan, “Bizi kılıç işleyen en ehemmiyetli özelliklerimizden biri elbette teavün ve el birliği duygusunun daim zirvede olmasıdır. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde el ele vererek yaraları sarmaya çalıştık. Kardeş devletlerin gönül rahatlığı karşıya kalmış olduğu bu zorluğun da üstesinden el ele vererek geleceğiz inşallah. Mağdurun, darda kalmışın birlikte bulunan türkiye ve Vakfımız gine kardeşlerinin birlikte olacaktır” diyerek konuştu.

Fas ve Libya’da acele insanca yardım ihtiyacının bulunduğunu vurgulayan Turan, “Geçtiğimiz Şubat ayında meydana mevrut ‘asrın felaketi’ sonrası ülkemize nice arkadaş ve ahi ülkeden yardımlar ulaşmıştı. Faslı ve Libyalı kardeşlerimiz de yardımlarıyla bu süreçte yanımızda oldular. Şimdi kardeşlerimiz ağır durumda, yolumuzu gözlüyorlar. Fas’ta ve Libya’da gerçekleşen afetler milyonlarca kardeşimizi aksi etkiledi. Deprem ve yığın zımnında milyonlarca kardeşimizin desteğe gereksinimi var. Evlerini, memleketlerini kaybeden kardeşlerimiz ayrımsız sürede kıtlık ve susuzlukla da gönül rahatlığı karşıya. Acil yerine gıda, su, esenlik ve korunma malzemelerine gereksinimleri var. Milletimizin destekleriyle depremden ve selden etkilenenlerin yaralarını saracağız” dedi.

Turan, kampanyaya korumak talip hayırseverlerin “DEPREM” yahut “SEL” yazıp 5601’e SMS göndererek 25 teklik dayanak verebileceğini veya bagis.tdv.org adresinden online hediye yapabileceğini aktardı.

24249
Önceki Haber
24251
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.