Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irakta …

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irakta …

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irakta

Türk silahlı kuvvetleri Kuzey Irakta Hava hareketi başlattı..Suriyede PKK hedeflerine yoğun bombardıman.

Milli Savunma Bakanlığının twitter hesabından ” Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde; terör yuvalarının KİLİTLERİ tek tek parçalanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak a yönelik hava harekatında F16 savaş uçakları, Atak Helilkopterlei, Siha ve ihalar kullanıyor. Avaşin ,Haftanin, Sincar  Metina  bölgelerine yoğunlaşıldı bilgidi alındı.

Türkiye’nin güneyindeki terör odaklarına yönelik yürütülen kış operasyonları, baharın gelmesiyle hareketlenen terörist grupların etkisiz hale getirilmesi için devam ediyor.

Irak’ın kuzeyinde operasyon

Henüz resmi ve ayrıntılı bir açıklama yapılmasa da, Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Irak’ın kuzeyine yönelik yürütülen operasyonla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Son zamanlarda gerçekleştirilen operasyonda teröristlere ait çok sayıda mağarayı tespit eden Mehmetçik, dökümanlara el koyarken, yaşam malzemelerini de imha etti, mağaralar ise kullanılamaz hale getirildi.

11837
Önceki Haber
11843
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.