TARSUSTA BUGÜN YAĞMUR BEKLENTİSİ

TARSUSTA BUGÜN YAĞMUR BEKLENTİSİ

TARSUSTA BUGÜN YAĞMUR BEKLENTİSİ

Doğu Akdeniz’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor! Meteorolojiden yapılan açıklamada yarın Mersin, Tarsus,Adana ve Hatay ile bölgede bulunan diğer yerleşim yerlerinde yağışın etkili olmasının beklendiği kaydedildi.
Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle;
“Beklenen Hadise
Gökgürültülü Sağanak Yağış
Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre 13.01.2020 Salı günü Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Adana’nın kuzeyi ile Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rakımı 1300 metrenin üzerinde olan yerlerde yağışın kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.Başlama-Bitiş Zamanı
13.01.2021 13:00-14.01.2021 03:00

Hadisenin Şiddeti
Çok Kuvvetli Yağış

3475
Önceki Haber
3481
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.