TARSUS TA YAŞLI İSTİSMARI KONULU ETKİNLİK

TARSUS TA YAŞLI İSTİSMARI KONULU ETKİNLİK

TARSUS TA YAŞLI İSTİSMARI KONULU ETKİNLİK

Dünya Yaşlı İstismarı Ve İhmali Farkındalık Günü’ Dolayısıyla Tarsus Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma Erinç Evi’nde etkinlik düzenlendi. Alzheimer Derneği Tarsus grubundan yapılan açıklamada

“Bizlerin varlık sebebi sevgili büyüklerimizi yeterince kollayıp koruyabiliyor muyuz?.. Tüm dünyada olduğu gibi maalesef ülkemizde de yaşlı istismarı ve İhmali karşımıza çıkan önemli bir sorundur. 2002 yılında Uluslararası Yaşlı İstismarının Önlenmesi Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Toronto Deklarasyonu ile tanımlanmış ve konuya dikkat çekmek için 15 Haziran 2006’da “Dünya Yaşlı İstismarı ve İhmali Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Melekleri olarak bu önemli konuyu sosyal ve hukuki yönleri ile Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde konuşmak üzere 16 Haziran 2021 Çarşamba günü, saat 14.00’de tüm dostlar davetlidir.”

denildi.

YER:Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi-Tarsus

TARİH :16 Haziran 2021 Çarşamba- Saat:14.00

KONUŞMACILAR: Avukat Sevgi Yanpar- Sosyolog Berkin Başkonuş

7976
Önceki Haber
7982
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.