TARSUS KÜLTÜR SANAT SOKAĞININ TADİLATINA SABOTAJ

TARSUS KÜLTÜR SANAT SOKAĞININ  TADİLATINA SABOTAJ

TARSUS KÜLTÜR SANAT SOKAĞININ TADİLATINA SABOTAJ

Tarsus’ta Şehir stadı ile  Kültür Parkı arasındaki yol yıllar önce  kargılıklardan temizlenip asfaltlanmış ve ışıklandırılarak herkesin gece bile rahatça geçebileceği hale getirilmişti. Sonra Burhanettin Kocamaz döneminde bu sokağa Kültür ve Sanat sokağı adı verildi. Sağlı sollu duvarlar boyanıp Tarsus’a özgü  tarihi değerler, önemli insanların resimleri çizildi. Sanat sokağı duvarlarının üzeri yağmurluk yapılarak örtüldü. İnsanlar burada kermesler fuarlar düzenledi. Bir ara Tarsus yarı maratonu bile bu sokaktan start aldı.

Sonraki yıllar atıl kaldı. Kendini bilmezler bu sokaktaki resimleri karaladı, üzerlerine yazılar yazdı.

Son 3-4 yıldır duvarları çatladı, resimlerin boyaları döküldü, duvarların sıvaları döküldü. Harap oldu. Basın olarak bizler buranın elden geçirilmesi için çok azılar yazdık. En onunda  Vahap Seçer başkanlığındaki Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Kültür ve Sanat Sokağına güzel ir proje yaptırdı. Bunun ilk etabı olarak duvarların sıvaları yeniden yapıldı. Badanadan geçirildi.

Ama badana yapılmasının üzerinden 1-2 gün geçtiğinde bir gece yarısı bazı kendini bilmezler gelip duvarlara yazılar yazdılar.

Bu içimizi acıttı.

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan o tahribatı görünce “ bir terörizm heveskârlığıdır.” diyerek  bunu yapanları kınadı.

Okan Çalışkan sözlerine devamla “Aylar önce resimli sokağın içler acısı halini gündeme almıştım.

Mersin Büyükşehir Belediyesi konuya anında el atarak düzenleme ve proje çalışmasına geçen hafta başlatmıştı

Ama gelin görün daha başında gaspçı ve anarşist hevesli kendini bilmez kişiler bu çalışmaya karakterlerini imza atmıştır.

Yazık milletin parası ile yapılan bu yere bunları yapmak vatandaşlığınıza insanlığınıza yakışmaz.” dedi.

7064
Önceki Haber
7070
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.