TARSUS DAHİL 14 PERSONELE, DEVLET DEMİR YOLLARI EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN EĞİTİM VERİLİYOR.

TARSUS DAHİL 14 PERSONELE, DEVLET  DEMİR YOLLARI EĞİTİM VE SINAV  MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  EĞİTİM VERİLİYOR.

TARSUS DAHİL 14 PERSONELE, DEVLET DEMİR YOLLARI EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN EĞİTİM VERİLİYOR.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan ve hemzemin geçitlerde görev yapan Tarsus dahil  14 personele, Devlet Demir Yolları Eğitim ve Sınav Merkezi Müdürlüğü tarafından eğitim veriliyor.

Adana Mekanik Atölye Müdürlüğü eğitim salonunda yapılan çalışmada personellere, uzmanlar tarafından “Korumalı Hemzemin Geçitlerin İşletilmesi Eğitim Programı” uygulanıyor.

Devlet Demir Yolları ile Büyükşehir arasında 2016 yılında imzalanan protokolle, Tarsus merkezde yer alan Kavaklı, 100. Yıl, Anıt ve Mithatpaşa hemzemin geçidi ile Akdeniz ilçe sınırları içerisinde yer alan Yenitaşkent hemzemin geçidinde emniyet tedbirleri, Büyükşehir personelleri tarafından sağlanıyor.

Emekli olan personellerin yerine önümüzdeki günlerde görev yapacak olan 14 personele eğitim programı kapsamında çalışma alanı ve çalışma koşulları, demiryolu altyapısı ve üst yapısı, demiryolu araçları, EST tesisleri, elektrifikasyon ve telekomünikasyon sistemleri, hemzemin geçitler hakkında genel bilgi, geçit kaplama çeşitleri, görevlilerin yetki ve sorumlulukları gibi birçok konuda bilgilendirmede bulunuluyor.

Teorik çalışmalarının da yapıldığı eğitim programı 4 Ocak’ta başladı. 14 Ocak’ta tamamlanacak eğitim sonunda personeller sınava tabi tutulacaklar.

3472
Önceki Haber
3478
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.