TARSUS BELEDİYESİ, İL JANDARMA KOMUTANLIĞI İLE KORONAVİRÜS FARKINDALIK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

TARSUS BELEDİYESİ, İL JANDARMA KOMUTANLIĞI İLE KORONAVİRÜS  FARKINDALIK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

TARSUS BELEDİYESİ, İL JANDARMA KOMUTANLIĞI İLE KORONAVİRÜS FARKINDALIK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

Mersin Valiliği öncülüğünde, İl Jandarma Komutanlığı,  Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi Koronavirüs’ten salgın hastalıktan korunma tedbirleri kapsamında vatandaşları maske kullanımına teşvik etmek amacıyla farkındalık çalışması yaptı.

Her geçen gün etkisini arttıran Covid-19 konusunda vatandaşlarıtedbirli olmaya yönlendirmek ve özellik maske takma ile birlikte hijyenik şartlara uygun hareket etmeye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen farkındalık çalışması, Jandarma uygulama noktasında gerçekleştirildi.

Tarsus Belediyesi tarafından hazırlatılan maske, el dezenfektanı, kolonya, hijyen kiti, uyarıcı broşürler, baskılı tişörtler ve çocuklara yönelik boyama kitapları ve balonlar dağıtıldı.

Sürücülerin araçların da dezenfeksiyon işleminden geçirildiği farkındalık çalışmasına katılan,Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Mehmet Büyükhan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç Marım, İl Jandarma Trafik Müdürü Jandarma Kıdemli  Başçavuş Ramazan Üstüner, sürücüleri maske takmaya, sosyal mesafelere dikkat etmeye ve hijyenik koşullara uygun hareket etmeye davet ederek  “Kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım!” şeklinde istekte bulundular.

Farkındalık çalışmasında konuşan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a pandemi sürecindeki duyarlığından ve gerek Kaymakamlık gerekse diğer devlet kurumlarının çalışmalarına verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

1744
Önceki Haber
1750
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.