Taksim’de hastanede doktor hasta kavgası hakkında inceleme başlatıldı

Taksim’de hastanede doktor hasta kavgası hakkında inceleme başlatıldı

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde birlikte hasta ile yakını ve doktor ortada yaşandığı tez edilen hüküm vakasına bağlı inceleme başlatıldı.

Doğru haberin adresi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşterek hasta ile yakını ve doktor ortada yaşandığı tez edilen kuvvet vakasına ilişkin, “Biz şiddetin ne hasta ne etkin ne sosyal tarafında tek şeklinin olmasını kabullenemeyiz. Bununla ilişik inceleme başlatıyoruz. Araştıracağız, kararında da kamuoyunu bilgilendiririz. Biz sağlıkçılar hastayı dobra yapmak, otama eylemek düşüncesince çabalıyoruz. Bu çeşit olayların olmasını istek etmiyoruz. Hem doktor hem hasta bire müşterek taraftayız” dedi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz salı haset sayaç 19.30 sıralarında aceleci servise mevrut müşterek hasta ile yakını ve doktor ortada yaşandığı tez edilen kuvvet vakasına bağlı konuştu. Prof. Dr. Memişoğlu, şiddetin rastgele türlüsünün karşısında olduklarını tabir ederek, vakası araştıracaklarını söyledi. Sağlık çalışanı, hasta veya sosyal manada rastgele müşterek kuvvet vakasına huzur ilgisiz kalınamayacağına aksan fail Prof. Dr. Memişoğlu, bireylerin birbirine huzur duygudaşlık duygusunu taşıması gerekliliğine aksan yaptı.

“İNCELEME BAŞLATIYORUZ, HİÇBİR ŞİDDET OLAYINI KABULLENEMEYİZ”

Prof. Dr. Memişoğlu, “Doktor ve hasta ortada baş döndürücü gizli ve hususi müşterek meydan var. Bunu ayırmamamız lazım. Çünkü Türkiye esenlik mensupları yönünde hakkıyla baş döndürücü bahtlı ve özveren müşterek toplum. Bunu Covid salgınında dünyaya gösterdik. Sağlık personelinin topluma, topluluğun esenlik çalışanına saygısını kaybettirmemiz lazım. Çünkü baş döndürücü alıngan müşterek alan. Tabii can sıkıcı olaylar, biz şiddetin ne hasta ne etkin ne sosyal manada tek türlüsünün olmasını kabullenemeyiz. O sebeple tığ bununla ilişik inceleme başlatıyoruz fakat baş döndürücü kesin söylüyorum; doktor hastası düşüncesince var. Biz sağlıkçılar hastalar, hastayı dobra yapmak, otama eylemek düşüncesince çabalıyoruz. O sebeple bu çeşit olayların olmasını istek etmiyoruz. Hem doktor hem hasta bire müşterek taraftayız. Araştıracağız, kararında da kamuoyunu bilgilendiririz” dedi.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanmış olan vakada doktorun tutarak hastasına ‘İşim var’ demesi sonrası ağız dalaşı çıktığı, hasta yakınının hali cep telefonuyla görüntülemesi üstünde kuvvet vakasının yaşandığı tez edilmişti. Polisin vakayla ilişik incelemesi ise sürüyor.

23455
Önceki Haber
23463
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.