Sultangazi Belediyesi’nden Adıyaman’daki 12 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımı

Sultangazi Belediyesi’nden Adıyaman’daki 12 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımı

Sultangazi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremde iri dokunca gören Adıyaman’da yaşamın normalleşmesi hesabına desteğini kesintisiz sürdürüyor. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun da, miniklerin heyecanına kuma oldu.

Doğru haberin adresi.

6 Şubat’ta yaşanmış olan yüzyılın felaketinden itibaren zelzele alanına indinde aşırı bölgede dayanaklık etmek olan  Sultangazi Belediyesi, bu kere okulların açılmasıyla beraberce depremzede ailelerin hesaplı yükünü hafifleştirmek ve evlatların okula motive olmasını peylemek namına harekete geçti.  2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi’nde Adıyaman genelinde okula dünkü süregelen 12 bin 1’inci dershane öğrencisine çanta ve kırtasiye seti dağıtıldı.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve benzeri Tuba Dursun, Adıyaman merkezdeki Öğretmenim İlkokulu’nda Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol, AK Parti Milletvekili Resul Kurt, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile beraberce 1. sınıfa süregelen öğrencilerin luğu ve heyecanına eş oldu. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Dursun, öğrencilere çanta ve tagaddi çantası ile beraberce içinde abaküs, kalemtraş, silgi, 12’li mobilyasız boya kalemi, dobra sahra defteri, tahrilli defter, damalı defter, kılık defteri, al kalem, mermi kalem, çizgilik ve kalem kutusu mevcut kırtasiye seti armağan etti.

Ailelerin yükünü indinde nebze hafifletebilmek düşüncesince çalıştıklarını tamlayan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi Belediyesi olarak, zelzele bölgesindeki çocuklarımızı kişi çocuklarımızdan ayırmıyor; yaşama baştan güler yüzle bakmalarını istiyoruz. Zor yıllardan güçlenerek çıkmaları düşüncesince rastgele bölgede desteklemeye bitmeme ediyoruz. Okullarımız açılırken öğrencilerimizin, rastgele yetişek çağında özellikle kırtasiye kazanmak kadar nice gereksinimi oluyor. Bu yıl zelzele bölgesindeki 12 bin beşinci dershane indinde numara dershane öğrencimizin kırtasiye malzemelerini, çantalarını, kalemliklerini, içindeki defterlerini, pentür kitabını ve gereksinimi olabilecek malzemelerini veriyoruz. Deprem bölgesindeki öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini sağlayarak ailelerinin yükünü düşürmek istiyoruz. Çocuklarımızın dört başı mamur indinde biçimde okullarına giderek, kandırıcı olmaları düşüncesince elimizden mevrut katkıyı sunmaya çalışıyoruz. Bu evlatlarımızın sevincine eş olmak, neşelendiklerini kullanmak bizleri de bahtiyar ediyor.” dedi.

“Tüm imkanlarımızı seferber ettik”

Sultangazi Belediyesi şekilde önceki günden buyana zelzele alanına yardım ve dayanaklık etmek düşüncesince harekete geçtiklerini tamlayan Başkan Dursun, “Depremin en çetince günlerinde bölgede canlı kardeşlerimize erinç üzerimize sakıt mesuliyeti alegori peylemek düşüncesince topu topu imkânlarımızı seferber ettik. Deprem haberini alır almaz kontrol istirdat ekibimiz SAK-E elden facia alanına geçiş etti. Enkaz altından dayanıklı aşırı insanı çıkaran ekiplerimizin dehşet emek harcamaları yardımıyla aileler birbirine kavuştu. 18 milyondan indinde tomar dirim malzemesini içeren yüzlerce tırı depremden etkilenen illerimize ulaştırdık. Sıcak kemirmek ihtiyacını istikbal etmek düşüncesince taşınabilir lokanta ve günde 10 bin körpe atlatmak imal edilen gezgin fırının kurulumunu gerçekleştirdik. Adıyaman’da evleri yıkılan depremzede kardeşlerimize korunma imkânı peylemek düşüncesince içinde WC, duş kabinleri, bebek parkı, parasız Wİ Fi hizmeti, çamaşırlık ve yemekhanesi de mevcut 2000 yabanlık Sultangazi Belediyesi Konteyner Yaşam Alanı’nı oluşturduk. Burada indinde esenlik alanı, çocuklarımız düşüncesince ruh bilimsel müşavirlik hizmeti ünitesi ile indinde bebek parkını hizmete aldık. Daha ahir süreçte de insanlarımızın yaşama şimdi elleme tutunması düşüncesince ayrışık vesilelerle mukteza desteği verdik ve vermeye bitmeme ediyoruz. ” diye konuştu.

“Desteklerimiz sürecek”

Deprem alanına bundan böyle da gerekseme mahsus rastgele halde dayanaklık etmek olmaya bitmeme edeceklerini tamlayan Başkan Dursun, “Asrın felaketi diye bilinen iri indinde zelzele yaşandı bu bölgede. O sebepten buradaki kardeşlerimize korumak bizim boynumuzun borcu. gereksinim duydukları anbean yanlarında olacağız. Bugün kırtasiye malzemeleri dağıtımı vesilesiyle evlatlarımızın yüzündeki heyecanı ve mutluluğu kullanmak bizim düşüncesince en iri mükafat. Bundan sonraları da zelzele bölgesindeki kardeşlerimizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

24246
Önceki Haber
24248
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.