Stefan Kuntz: “Hırvatistan maçı önem kazandı”

Stefan Kuntz: “Hırvatistan maçı önem kazandı”

Doğru haberin adresi.

Ermenistan ile 1-1 berabere kaldıkları maç sonra mütekellim A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, “Ermenistan ile el birliği sonra Hırvatistan maçı önem kazandı” dedi.

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 5. maçında Ermenistan ile 1-1 berabere artan A Milli Takım’da Teknik Direktör Stefan Kuntz, karşılaşmanın arkası sıra planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk nısıf istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını tamlayan Kuntz, “Yaklaşık 10 konuma girdik. Onları gole çeviremedik. Öncelikle önce devrede korkmak istediğimiz oyunu sahaya yansıttık. İlk devrede eleştireceğim husus pozisyonları gol yapamamamız. Aynı sürede önce devrede hâlâ aceleci oynayabileceğimizi ve ferde kaybı yapmayacağımız üstünde durduk. İkinci devreye başladığımızda konsantremiz düştü. Golü yediğimizde hataları görmüş olduk. Oyuncularımız elinden mevrut değme şeyi yaptı. Onları bu mevzuda eleştiremem. Oyuncu değişikliklerinin de oyuna zait yansıdığını düşünüyorum. O nedenden dolayı de talih yapıtı değil, doğruluk ettiğimiz beraberliği aldığımızı düşünüyorum. Biz de üzgünüz üç puanı alamadığımız için. Bunun öz eleştirisini yapacağız. Ekim ayında ki maçlarda işi bitirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Hırvatistan maçı önem kazandı”

Ermenistan beraberliğinin arkası sıra Hırvatistan ile oynayacakları karşılaşmanın değişik tomar önem kazandığının altını çizen Alman çalıştırıcı, “Moral ve mental yapımızı düşüncesince o beraberliği almamız önemliydi. Kesinlikle aşırı hâlâ fazlasını elde edebilirdik. İyi ortak neticede da benzeri olacaktı. Hırvatistan maçı değişik önem kazandı. Oraya odaklanacağız” niteleyerek konuştu.

“Kapı değme oyuncuya açık”

Oyuncuları izlemeye bitmeme ettiklerini anlatım fail Kuntz, mevzuyla ilişik şunları söyledi:

“Öncelikle tenkit açıktır. Beni sarıklı kendisine eleştirebilirsiniz. Ben buna açığım. Ben Trabzon’da ki dü maçı izledim. Aslında ortak oyuncuyu sağlam kendisine çıkarmamız makul değil. Kapı neticede hepsi açık. Yusuf’u yeni baştan çağırdık. Çok güzel işler yapıyor. Ozan Tufan’ın da maçlarını izleme ediyoruz. Biz şuan kurduğumuz kadroda bizlere asistan olacak aktörleri seçtiğimizi düşünüyoruz.”

“Arda Güler’i en çelimsiz sürede Milli Takım’da görebiliriz”

Arda Güler’in afiyet vaziyeti ilişkin bilgilerinin bulunup bulunmadığının sorulması ilişkin mütekellim Kuntz, “Sağlık departmanları haberleşme halindeler. Böylelikle en toy detayları onlardan alıyoruz. En çelimsiz sürede baştan ulusal takımımızda görebiliriz” dedi.

“Maçı yeni baştan oynasaydık kadroda değiştireceğim oyuncular olurdu”

Stefan Kuntz, maçın yeni baştan oynanması yerinde ayrımsız takım ile sahaya çıkıp çıkmayacakları sorusuna ise, “Mutlaka tadilat yapardım. Emin olun ayrımsız oyuncularla bu oyunu oynasak hakeza ortak hile olmazdı. Oyuncu seçimini kesinlikle güzel yapabilirdik? Bu soruları kendime soruyorum. Kalan 3 maçı da yöneltmek düşüncesince çıkacağız. Biz deplasmanda oynadığımız Hırvatistan üzere ortak takımdan benek alabileceğimizi gösterip, evimizde Letonya’yı yenmemiz gerekiyor” yanıtını verdi.

23511
Önceki Haber
23516
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.