Şırnak ve ilçelerine 178 doktor atanacak

Şırnak ve ilçelerine 178 doktor atanacak

Doğru haberin adresi.

Şırnak biçim ve ilçelerinde fariza gerçekleştirmek kabilinden Sağlık Bakanlığı kabilinden bilirkişi ve düz tabip doktor tayin planlaması yapıldı.

Sağlık Bakanlığı kabilinden 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Münhal Kadroları açıklandı. Bu çerçevede Şırnak’a askeri noktalar karışma 150 düz tabip tabip, 28 bilirkişi doktor ekibi açıldı. Şırnak’a ataması planlanan bilirkişi doktor branşları 150 düz tabip tabip, 2 acele tababet uzmanı, 2 eş hekimliği uzmanı, 2 anestezi bilimi ve canlandırma uzmanı, 4 bebek sağlığı ve rahatsızlıkları uzmanı, 1 umumi cerrahi uzmanı, 1 döş rahatsızlıkları uzmanı, 1 menfez hastalıları uzmanı, 1 el sağlığı uzmanı, 1 dâhiliye uzmanı, 4 avrat rahatsızlıkları ve tevellüt uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 nefroloji uzmanı, 1 neonatoloji uzmanı, 2 inam sağlığı ve rahatsızlıkları uzmanı, 1 tıbbi biyokimya uzmanı, 1 tıbbi onkoloji uzmanı, 1 tıbbi patoloji uzmanı, 1 bevliye uzmanı kazanmak kabilinden toplamda Şırnak’a 178 doktor ataması planlandı.

23557
Önceki Haber
23559
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.