Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi örnek proje olacak

Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi örnek proje olacak

Doğru haberin adresi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın gençlerin teknolojiyi istimal becerilerini üretime dönüştürüp eklenmiş kıymeti erdemli mahsulat üretilmesini gelmek üzere yaşama geçirdiği Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), öteki CHP’li belediyelere örnek proje namına gösterilecek.

Geçtiğimiz sene geldiği Adana’da Yeşilyurt Çok Amaçlı Tesis içerisinde fariza sağlayan SEYTİM ve Sanat Evi’ni görüşme fail CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, buradaki emekleri takdirle karşılamış, yorumlarıyla Akay’ı onurlandırmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun SEYTİM’i öteki belediyelere örnek proje namına bildirme talebi hesabına Akay, CHP Genel Merkezi’nde SEYTİM’in kuruluşundan bugüne sincap büküm etmiş olduğu hepsi evreleri ayrıntılı yanında halde içeren sunumu Kılıçdaroğlu’na aktardı.

Tasarım, pedagoji bilimi ve istihsal sahalarında yenilikçi fikirlerin taayyüş geçirilebildiği SEYTİM’de verilen fırsatlardan Türkiye genelinde canlı hepsi yurttaşların yararlanabilmesi temennisinde mevcut Akay, merakı ve yorumlarından çevre Kılıçdaroğlu’na teşekkürname etti.

Akay, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun SEYTİM projemize gösterdiği dikkat bizim düşüncesince baş döndürücü kalburüstü ve anlamlı. Bilim çağlarında yaşıyoruz ve evlatlarımız teknolojik cihazlarla baş başa büyüyor. Her birisi teknolojiyi baş döndürücü dobra kullanıyor fakat bu becerilerini ne efsus ki yeteri derece ülkemizin yararına kullanamıyoruz. SEYTİM’deki esas gayemiz bu becerileri üretime dönüştürüp, hem kentimiz bununla beraber türkiye düşüncesince eklenmiş bedel meydana getiren mahsulat üretebilmek. SEYTİM’in çelimsiz sürede bu derece baş döndürücü dikkat görmesinden baş döndürücü mutluyuz. Genel Başkanımızın SEYTİM’i öteki belediyelere örnek proje namına sunacak olması da bizim düşüncesince şişman yanında alım çalım ve nefis izzeti kaynağı” dedi.

23711
Önceki Haber
23713
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.