Şehrin kalbinde 6 bin metrekare yeşil bir yaşam adası kuruluyor

Şehrin kalbinde 6 bin metrekare yeşil bir yaşam adası kuruluyor

Doğru haberin adresi.

Kayseri’nin merkezi Hunat Mahallesinde devasa bir yeşil meydan ve konuşma merkezi projesi düşüncesince çalışmalara bitmeme ettiklerini kail Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentin kalbine 6 bin metrekare iri bir park yeri ve iyi sanatlar merkezi yapacaklarını vurguladı.

Şehrin merkezinde icra ettikleri projeyi bir an önceki yaşama etmek düşüncesince canla başla çalıştıklarını kail Başkan Palancıoğlu, “Hunat Mahallemizdeyiz. Eski Dedeman Ortaokulunu baş döndürücü iyi bir ekol yapmış olup taşımıştık. Burayı da uydurma verdiğimiz kabilinden dört dörtlük 6000 metrekare yeşil endüstrisi bulunan kentin en iyi parkını yapıyoruz. Dolayısıyla site dem alacak. Aynı sürede buradaki emektar taş çatı bulunan Nazmi Toker Okulunun emek harcamaları bitmeme ediyor. İnşallah burada yapacağımız Sanat Merkezi türlü de sergilerinin yapılacağı, firez faaliyetlerinin düzenleneceği baş döndürücü iyi bir tarz olacak. Şu anda kaba mefruşat işleri beğenmek az daha az kaldı. Çevredeki otoparklanmayı sağlayacak halde 100’ün üstünde otomobilin şen park yeri edeceği park yeri yeri yapıyoruz. Burası yemyeşil çimler ve baş döndürücü kalifiye ağaçlar ile kalkmak kabilinden bir kenar olacak. Dolayısıyla site merkezinde hem konserler verilecek, yetişek alınacak, sergiler düzenlenecek koskoca bir endüstrisi ortaya çıkartıyoruz. Hem de devasa bir yeşil alan. Burası Hunat Cami ve çevresiyle beraberce baş döndürücü iyi bir arazi durumuna gelecek. Uzun seneler bu projemiz buraya işlev edecek. Hayırlı olsun. Özellikle Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki Bey’e baş döndürücü teşekkürname ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öbür Bakanlıklarımıza, ve burada etkin çalışma arkadaşlarıma da baş döndürücü teşekkürname ederim.” dedi.

Şuana denli meydana getirilen yeşil meydan büyüklüğünün 2 milyon metrekareyi geçtiğini hatırlatan Başkan Palancıoğlu şunları söyledi:

“Melikgazi’de devasa bir yeşillendirme projesi yaptık. ’Fidan değil fidan dikiyoruz’ dedik ve devasa ağaçlar ile ilçemizi hızlıca yeşillendirdik. Burası iri bir yeşil endüstrisi ile kentin dem kabul etme noktası olacak. En çelimsiz sürede yapılmasından sonradan burada yapacağımız kâffesi kültürel ameliyat Kayseri’deki hemşehrilerimizin atak akış buraya gelmesine punt olacak. Hunat Mahallesi emektar günlerini aratmayacak halde henüz da güzelleşecek. Birkaç ay içinde bura baş döndürücü henüz iyi bir arazi durumuna gelecek. Hayırlı olsun.”

Şehrin kalbinde 6 bin metrekare yeşil bir yaşam adası kuruluyor

24662
Önceki Haber
24664
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.