SEÇER, TARSUS ŞOFÖR ESNAFININ DERDİNE DERMAN OLDU

SEÇER, TARSUS ŞOFÖR ESNAFININ DERDİNE DERMAN OLDU

SECER, TARSUS SOFOR ESNAFININ DERDINE DERMAN OLDU

SEÇER, TARSUS ŞOFÖR ESNAFININ DERDİNE DERMAN OLDU

 

TARSUS ULAŞIM A.Ş. ÜYE VE YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN SEÇER’E TEŞEKKÜR                                                                                                     

Tarsus Ulaşım A.Ş’ nin yıllardır  yaşadığı araç sorununa derman olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kooperatif Başkanı Musa Aydın ve yönetimini ziyaret etti. Destekten dolayı memnuniyetini dile getiren toplu taşıma esnafı, Başkan Seçer’e teşekkür etti.

Aydın: “Vahap Başkanım sayesinde sorunumuz çözülüyor”

Başkan Seçer’e, üyelerine nefes olacak destekten dolayı teşekkür eden Kooperatif Başkanı Musa Aydın, kendilerine sunulan fırsatla araçlarını küçülterek, giderde avantaj sağlayacak hizmete bugün itibariyle başladıklarını söyledi. Aydın, “Bu projeye geçme aşamasında bize en büyük katkısı olan Vahap Başkanım ve yetkili tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu üyelerin yıllarca çektiği bir eziyet vardı. İnşallah Vahap Başkanımın sayesinde, bu sorun çözülüyor. Tarsus’ta 30 küsur hattımız var, 64 araçla çalışıyoruz. Araçlarımız model olarak eskiydi. Yakıt tüketimi çoktu. Biz bunları Başkanımıza söylediğimizde, sayımızın yetmediğini de söyledik. ‘Bu projeye geçersek belki bir ekmek yeriz’ dediğimizde, ‘Bizim eğer size bu şekil bir katkımız olacaksa neden olmasın’ dedi. Nihayetinde UKOME’den kararlarımız da geçti. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Seçer: “Kararlar hem kooperatifleri, hem de vatandaşı memnun etmeli”

Tarsus’tan Anamur’a kadar çok sayıda toplu taşıma kooperatifi olduğunu, 2,4 milyonluk şehirde, Büyükşehir’in toplu taşıma araçlarıyla günlük 150 bine yakın yolcu taşındığını kaydeden Başkan Seçer, “Şimdi toplu taşıma, belediyeler için bir ticari mesele değil, biz tüccar değiliz. Biz de devreye gireriz, hatta yıllık bütçeden belli bir pay da destek verir, kentin toplu taşımasına katkı yaparız” ifadelerini kullandı.

Mersin’de ilk kez 13 ilçeden 100’den fazla toplu taşıma kooperatifi başkanını bir araya toplayarak sorunlarını dinlediğini ve çözüm için bir adım attıklarını hatırlatan Başkan Seçer, “Bir şeylerin değiştiğini görün istedim. Biz Belediye olarak size düşman falan değiliz. Kararları beraber alalım dedik. Alınacak karar sizi üzmesin, ama siz de beni üzmeyin ki vatandaşımın karşısında mahcup duruma düşmeyeyim. Neticede bizim de vatandaşa karşı sorumluluğumuz çok ağır” diye konuştu.

“Hayatımın hiçbir döneminde insanları sınıflandırmadım”

Kendisine yönelik birçok engelleme olduğundan da bahseden Başkan Seçer, bu engellemelere rağmen işini gereği gibi ve ayrım yapmadan yaptığını ifade ederek, “Burası Tarsus. Biz buranın kültürüyle yetişmiş insanlarız. Biz iç içeyiz, beraberiz. Biz hayatımızın hiçbir döneminde insanları partilerine göre sınıflandırmadık. Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Aynı evde bile farklı siyasi görüşte kardeşler var. Biz bunları düşmanlaştıramayız. Hele ki bir belediye başkanı hiç yapamaz. Çünkü, Belediye Başkanı keskin ideolojik olamaz. Ben CHP’liyim, bununla övünürüm, o ayrıdır. Ama benim her uygulamamda CHP’liliği ön plana çıkarmam, ayrımcılık yapmam, bunlar olmaz” dedi.

Oda, birlik ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli diyalog halinde olduklarını söyleyen Başkan Seçer, “Bizim toplu taşıma kooperatifleriyle hiçbir problemimiz olmuyor. Bizim anlayışımız, sorunları diyalog yoluyla çözmek. Çalışma arkadaşlarımla da ilgili bir şikayet gelmez. Çünkü bu belediyenin bir kültürü var” ifadelerini kullandı.

“Ben vatandaşlarımın medeni bir kentte yaşamasını istiyorum”

Desteklerle araçları küçültmeye giden kooperatif üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Seçer, “İnşallah bereketli işler yaparsınız. İnşallah bundan sonra da beraberce güzel şeyler yaparız. Bizim şu anda burada 68 tane otobüsümüz var. Şu anda faal olan 40 otobüsümüz var. 41 tane daha gelecek. Biz toplamda 272 otobüs aldık. Ben vatandaşlarımın medeni bir kentte yaşamasını istiyorum. Toplu taşıma araçlarının havalandırması olacak, temiz olacak, şoför nezaketli olacak. Yolculuk edenleri ailesinden birisi gözüyle görecek. Biz bu konuda çok titiziz. Sizden de ricam, vatandaşlarımıza iyi davranın” dedi.

13705
Önceki Haber
13711
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.