Polisten sanayi sitesinde “Metamfetamin Fotoblok” çalışması

Polisten sanayi sitesinde “Metamfetamin Fotoblok” çalışması

Doğru haberin adresi.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Metamfetamin Fotoblok Eğitim Modülü çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık emekleri gerçekleştiriyor.

Yalova polisi, Narkolog Projesi çerçevesinde meydana getirilen incelemede özellik kullanımının en dip sistem grubu bulunduğu belirleme edilen sanayi sektöründe etkin şahıslara iktiran etmek yerine çalışma yürütüyor. Bu çerçevede, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı görevlileri Kirazlı Sanayi Sitesi yönetimi yardımıyla alanda bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyla ait İl Emniyet Müdürlüğü’nden meydana getirilen açıklamada, “Eğitim görevlilerimiz kabilinden Amfetamin Türevi Metamfetamin Maddesinin insanoğlu sağlığı ve uzviyet üstündeki yıkmacı etkilerinin yanında umumi şekilde narkotik maddeler ve narkotik özellik bağımlılığı problemininin topluluğu gerçekleştiren fertleri sağlık, sosyolojik, fiziki ve hesaplı yönden güçsüz düşüren sebeplerin başlangıcında geldiği, Foto Blok Görselleri eşliğinde ifade edilerek özen çekilmektedir. Etkinliklerde ağız ağıza evcil birlikte yazılım bulunan ve narkotik özellik suçlarına ilişkin birlikte ihbarname paylaşım sistemi bulunan ‘Uyuma’ Aplikasyonu kurulum ve kullanması karşı da bilgilendirmeler yapılmaktadır” denildi.

24011
Önceki Haber
24013
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.