ÖLMEDEN ÖNCE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM

ÖLMEDEN ÖNCE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM

  1. ÖLMEDEN ÖNCE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki adam, “ölüme giderken insan gibi yaşamak istiyorum” dedi.
“Bu yaştan sonrada insan gibi yaşamak insan gibi ölmek istiyorum” dedi.
Mersin’in Tarsus İlçesi Gazipaşa mahallesinde adeta çöp ev gibi bir odada yaşayan 68 yaşındaki Süleyman Baybatoğlu, “eğer polis memurları olmasaydı ben ölmüştüm” dedi

Gazipaşa mahallesi 1927 sokaktaki bir odalı evde yaşamaya çalışan boya ustası Süleyman Baybatoğlu, corona virüs salgın döneminde hayata tutunmaya çalışıyor.
Camı ve penceresi olmayan evde hayatta kalmak için mücadele eden 68 yaşındaki Süleyman Baybatoğlu, “hayata küsmüş çok zamanlar aç yattım, 8 sene ağzıma sıcak ve yağlı yemek koymadım hayata küsmüştüm, Allah Gazipaşadaki polis memurlarından razı olsun, bir aile gibi sahip çıktılar, beni hayata bağladılar.
Ben boya ustası biriyim.
30 yıl boyunca bu ülkeye hizmet ettim. Daha sonra rahatsızlandım.
Kalp ana damarıma stent taktılar, Koah hastası olduğum için nefes alamıyorum. Yüksek tansiyondan sol gözümü kaybettim dedi.
Oturduğu çöp gibi evde hayata tutunmaya çalışan Süleyman Baybatoğlu ölmeden önce “insan gibi yaşamak istedi.
Ayda 700 Tl gibi bir gelirle yaşamaya çalışan Süleyman Baybatoğlu, “evimde su var çeşme yok, elektrik yok. Polis memurları olmasa acımdan ölmüştüm dedi.
Baybatoğlu,
“Tarsusta yıllarca yaşadım. Yaşadım denilirse eğer, sadece 67 yaşından sonra insan gibi yaşamak istedim. Evimin durumu içler acısı, gözüm görmüyor, kalpte stent var, büyüklerimizden yardım istiyorum. Evimizde suyum var çeşmesi yok elektrik yok, yani bir yerde insan gibi yaşanmak istiyorum.
Son senelerimi insan gibi yaşamak istiyorum.
Başka diyeceğim yok, bana yardımcı olan emniyetin polislerine iki cihanda Allah onları darda bırakmasın. Her zaman yardımcı oldular.
Eğer ben yaşıyorsam onlar sayesinde yaşıyorum.
Bana yaşamayı sevdirdiler, yaşamak istemiyordum. Hayata küsmüştüm.
Zaman geldi aç yattım, zaman geldi açlıktan uyuyamadım uykusuz kaldım, hayır severlerden bir hassa devlet büyüklerimizden yardım istiyorum. Bu yaştan sonra da insan gibi yaşamak insan gibi ölmek istiyorum dedi.

2175
Önceki Haber
2183
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.