ÖĞRENCİ ABONMANI ÇOK TARİFELİ HATLARDA KISA MESAFE İÇİN ARTIK 1 TL

ÖĞRENCİ ABONMANI ÇOK TARİFELİ HATLARDA KISA MESAFE İÇİN ARTIK 1 TL

OGRENCI ABONMANI COK TARIFELI HATLARDA KISA MESAFE ICIN ARTIK 1 TL

ÖĞRENCİ ABONMANI ÇOK TARİFELİ HATLARDA KISA MESAFE İÇİN ARTIK 1 TL

ÖĞRENCİLERİN ULAŞIM ÜCRETİ 3’DE 2 ORANINDA AZALTILDI

 

MERSİNLİ ÖĞRENCİLER ABONMANI ÇOK SEVDİ

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren çoklu tarifeye sahip uzun hatlarda daha öncesinde 3 TL’ye biniş yapan, fakat kısa mesafeli yolculuk yapan tüm öğrenciler artık abonman kartı ile 1 TL üzerinden seyahat edebilecek. Uygulamadan çok memnun olan öğrenciler, aile bütçelerine katkıda bulunduğu için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, Mersin’de eğitim-öğretim gören tüm öğrencilere yönelik hayata geçirdiği birbirinden güzel projelere, bir yenisi daha eklendi. Başkan Seçer’in girişimleri üzerine, çok tarifeli toplu taşıma araçlarında 3 TL’ye yolculuk yapan öğrenciler, düzenleme sonucu kısa mesafeli yolculuklarda artık abonman kartı ile 1 TL üzerinden seyahat edebilecek.

 

Ünal: “Öğrenci abonmanı 2 milyona yakın kullanıldı”

 

Uygulama hakkında bilgi veren Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Müdürlüğü Elektronik Ücret Toplama Sistemi Sorumlusu Ünsal Ünal, abonman uygulamasının çok yeni bir sistem olmasına karşın, şu ana kadar yaklaşık 2 milyon kullanım gerçekleştiğini söyledi. Uygulamanın yakın süre öncesine kadar sadece şehir içi hatlarda geçerli olduğunu belirten Ünal, düzenleme ile çok tarifeli hatları kullanan ve 3 TL ödeyen öğrencilerin de, artık kısa mesafeli yolculuklarında 1 TL’ye yolculuk yapacaklarını söyledi.

 

“Artık abonman kart kullanan her öğrenci 1 TL ödeyecek”

 

Bu yeni uygulama ile sadece şehir içi hatlarında değil, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren il genelindeki tüm toplu taşıma araçlarında abonman öğrenci kartı kullanımının devreye girdiğini belirten Ünal, “Öğrenci arkadaşlarımız tek tarifeli hatların yanı sıra, çok tarifeli hatların şehir içi tarifelerine, bu tür abonman binişleri gerçekleştirebilecek. Özetle daha önce 3 TL’ye bindikleri otobüslerimizle, abonman kart kullanarak kısa mesafeli yolculuk eden tüm öğrenciler 1 TL’ye binebilir” dedi.

 

“Yeni uygulama, aile ekonomimize büyük katkı sağlıyor”

 

Yeni uygulamadan çok memnun olduğunu söyleyen Zehra Ortak isimli öğrenci, “Ben uygulamadan çok memnunum. Şu an abonman olduğu için basıyoruz, direkt 1 lira çekiyor. Aile ekonomimize de katkı oluyor. Ailem bana ulaşım için aylık 100 lira veriyor. Bunun 60 lirasını kartıma yüklüyorum, 40 lirası bana kalıyor” diye konuştu.

 

Abonman uygulamasının 3 TL’den 1 TL’ye indirilmesi üzerine, artan parasını daha verimli işlere kullandığını söyleyen Ebru Çöndür isimli öğrenci, “Abonman uygulamasını ben de kullandım. Bu uygulama ile aile bütçemize katkıda bulunuyoruz. 3 lira yerine 1 lira basıyoruz. Ben uygulamayı arkadaşlarımdan öğrendim ve herkese yayılıyor” şeklinde konuştu.

 

Rabia Akyol isimli öğrenci ise, uygulamanın sayesinde daha az ücret ödediği için mutlu olduğunu belirterek, “Daha az ücret ödüyorsun, daha rahat geliyorsun. Öğrenciler düşünüldüğü için mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

 

13996
Önceki Haber
14003
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.