Nusaybin’de 2’inci diyabet kampı düzenledi

Nusaybin’de 2’inci diyabet kampı düzenledi

Doğru haberin adresi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde “Mardin diyabetli füru kampı”nın ikincisi düzenlendi.

Nusaybin Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, Artuklu Üniversitesi ve paydaşların işbirliğinde birleştirme edilen kampın ikincisi düzenlendi.

Mardin ve ilçelerinin yanı esna Batman, Şırnak ve Diyarbakır’dan 60 çocuğun katılmış olduğu kampta, diyabet eğitimleri yanı esna rafting, masa tenisi, badminton, okçuluk ve iz kıraat kabilinden baş döndürücü sayıda toplumsal ve kültürel aktiflik yapıldı.

Kamp ziyaretinde açıklamalarda mevcut Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, kampı anane durumuna getirerek değme sene burada diyabetli evlatları mihman buyurmak istediklerini belirterek, “Bundan da haysiyet duyuyoruz. Yaklaşık 60 yavrumuz yöre illerden, Mardin’imizin ilçelerinden burada mihman ediyoruz. Bu kampla baş başa diyabetin yaşamlarında indinde engel olmadığını öğreniyorlar. Diyabetli hayatın arama dibine alındığında özlük kendini yönetebilen öz kontrolü ile baş başa diyabetli sıfır çocuklardan indinde dezavantajları olmadığını burada hem eğlenerek, gülerek uzmanlarından öğreniyorlar. Kamp boyunca nice aktiflik yapıldı. Yavrularımıza raftingden tutunan zanaat etkinliklerine, okçuluk ve öteki Spor dallarında, kültürel ve musiki yönünde muhtelif etkinlikler düzenlenerek kamp ahenkli bir duruma getirildi” dedi.

Diyabet Kampına eklenmiş olan Hüseyin Aslan da, kamp boyunca diyabetle ait afiyet ve bilirkişi ekiplerden baş döndürücü yararlanma ettiklerini söyledi.

Dört çağ devam eden diyabet kampı böylecene DSİ Barajı tesislerinde veda programı düzenlendi.

Programa Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Bilici katıldı.

23495
Önceki Haber
23497
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.