NBA’de kuzey oyuncuların dinlendirilmesine kısıt getirildi

NBA’de kuzey oyuncuların dinlendirilmesine kısıt getirildi

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) 2023-24 sezonunda ortak takım, bire ortak maçta çabucak yegâne ortak kuzey oyuncusunu dinlendirebilecek.

Doğru haberin adresi.

Ankara

Normal sezondaki dip karşılaşma trafiği ve kütle sonlarına akla yatkın derecelerin muhtemelen olması üzere gerekçelerle NBA ekibi başantrenörlerinin çoğunlukla başvurduğu yollar ortada arazi meydan kuzey oyuncuların dinlendirilmesine bunama getirildi.

NBA’den meydana getirilen açıklamada, kütle paydaşlarının katılmış olduğu görüşmede tahsil edilen kararla, bu zaman müşterek takım, hata öne sürülen sebebi dünya müşterek maçta en aşkın müşterek kuzey oyuncusunu dinlendirebilecek. Özellikle, Amerika kanallarından enerjik gösterilen maçlarda, kuzey oyuncuların oynatılması mecburi bir duruma gelecek.

Yıldız aktör kriteri ise “önceki üç zaman zarfında All-Star yahut All-NBA takımına seçilme” namına belirlendi. Konu kendince değerlendirmelerde mevcut NBA Başkanı Adam Silver, “Bu ligin müşterek ilkesi var. Sağlıklı müşterek oyuncuysanız, oynamanız beklenir.” ifadelerini kullandı.

Bu kurala münasebetsiz takımlara ise faziletli oranda dünyalık cezası verilecek. Buna göre, takımların geçmiş ihlal düşüncesince 100 bin, ikincisi düşüncesince 200 bin dolar ödemesi gerekecek. Sonraki ihlallerin gelişigüzel birinde ise birer milyon dolar ukubet uygulanacak.

24234
Önceki Haber
24236
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.