Milot Rashica: Beni maksimum isteyen ve maksimum forma giymek istediğim kulüp Beşiktaş’tı

Milot Rashica: Beni maksimum isteyen ve maksimum forma giymek istediğim kulüp Beşiktaş’tı

Beşiktaş’ın mevsim başlangıcında ekibine katmış olduğu Kosovalı taraf oyuncusu Milot Rashica, “Gelen tekâlif ortada beni maksimum isteyen ve benim maksimum forma giymek istediğim kulüp Beşiktaş’tı” dedi.

Doğru haberin adresi.

 

Beşiktaş Dergisi’ne açıklamalarda mevcut 27 yaşındaki futbolcu, baştan Türkiye’de bulunduğu düşüncesince büyüklük duyduğunu belirterek, “Geçtiğimiz mevsim elleme müşterek mevsim geçirdim, oradaki hep beraberce de oldukça elleme anlaştım. Elimden geleni yaptım, mevsim sonu da müşterek şampiyona yaşadım fakat kiralık müşterek futbolcuydum. Sözleşmem sona ermişti. Ben de hevesli müşterek futboluyum, benim işim ve kariyerim bu. Bir ahir adımı gelişigüzel devir düşünmem gerekiyor. Gelen tekâlif ortada beni maksimum isteyen ve benim maksimum forma giymek istediğim kulüp Beşiktaş’tı. Görüşmelerimizi yaptık ve geçim sağladık” ifadelerini kullandı.

“PES ETMEYEN VE MÜCADELEYİ BIRAKMAYAN BİR RASHICA İZLEYECEKLER”

Siyah-beyazlı takıma goller ve asistlerle ulama getirmek istediğini aktaran Rashica, “Her şeyden mavera takımımızın elleme müşterek mevsim geçirerek, bu yolun böylelikle da sezonu şampiyona kupasıyla taçlandırmasını diliyorum. Her devir gelişigüzel nesne elleme gitmeyebilir fakat az evvela sizlerin de söylediğiniz kabil meydan düşüncesince akıbet düdük çalana denli mücadeleyi bırakmayan müşterek ayak topu anlayışım mevcut ve bu nedenle takımımız da taraftarlarımız da sakıncasız olabilirler ki o anki gestalt gelişigüzel ne olursa olsun akıbet düdük çalana denli pes etmeyen ve mücadeleyi bırakmayan müşterek Rashica  izleyecekler” niteleyerek konuştu.

“AMCAM FUTBOL ÖYKÜMDE SAHİDEN ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Futbola ne başladığını özetleyen Kosovalı atak oyuncusu, şunları kaydetti:

“Babamın ağabeyi, benim de yegâne amcam ve bizim düşüncesince de ailenin iri ağabeyi gibidir. On altı yaşıma denli onunla büyüdüm, ayrımsız evde yaşıyorduk. Şu anda kendisi ailesiyle beraberce Norveç’te yaşıyor fakat gelişigüzel gittiğim yere dirimsel ve maçlarımı izlem eder, izler. Desteğini daima sürdürüyor ve oynadığım futbolla epey ilgili. Elbette en başlangıcında hiçbirimiz bu seviyelere geleceğimi kestirim edemezdik fakat bugün bu aşamada olmamda onun oranı ve desteği çok fazladır. Öte taraftan müspet yönlerimi de geliştirmem müstelzim yönleri de daima anlattı bana. O nedenden amcam ayak topu öykümde gerçekten çok ehemmiyetli müşterek yere sahip.”

“BEŞİKTAŞ’TA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Takım zarfında çok elleme müşterek ayaktaşlık ortamının bulunduğunun altını çizen deneyimli futbolcu, “Durum hakeza olunca haliyle ego de iri uyarlama sorunları yaşamadım ve kişilerin beni karşılayışı epey elleme oldu. Geldiğim önceki andan itibaren gelişigüzel nesne elleme gidiyor. Tesisimiz, şartlarımız, stadyumumuz, taraftarlarımız… Her nesne çok elleme ve ego de Beşiktaş’ta olduğum düşüncesince çok mutluyum” niteleyerek konuştu.

“SAVAŞ DÖNEMİNDE BİRKAÇ AYLIĞINA EVİMİZİ, YURDUMUZU TERK ETMEK ZORUNDA KALMIŞTIK”

90’lı yıllarında böylelikle yaşanmış olan Kosova’nın istiklal mücadelesi zamanına yer veren Rashica, çok güç yılların yaşandığı belirterek, “Savaş çağında biraz aylığına evimizi, yurdumuzu vazgeçme geçirmek durumunda kalmıştık. Arnavutluk’a gitmiştik, orada da karı bireylerimiz mevcuttu. Hepimiz için, tamamı Yugoslavya vatanlarında canlı halklar düşüncesince çok güç müşterek süreçti. Tüm ailemiz ayrımsız anda ayrımsız yerde olamıyorduk. Zaman devir babamın nerede, ne müşterek halde bulunduğunu bilmediğim vakitler bile yaşamıştık. Hayatta mıydı, olmadan başına müşterek nesne mevrut miydi bunu üstelik bilmiyorduk. Ailemiz çok bölünmüştü. Büyük ve güç bilinmezliklerle yaşadığımız müşterek dönemdi. Bir müddet sonradan tamamı karı müşterek araya gelmiş şekilde Kosova’ya döndüğümüzde ise gelişigüzel arazi yıkılmıştı. Bildiğimiz, tanıdığımız türkiye bundan hakeza yoktu fakat gine de oralıydık. Sıfırdan başlamamız gerekti, gelişigüzel şeye sıfırdan başladık ve her neyse ki yaşamı baştan dolayısıyla koymayı başardık. Biz gine de ak yazılı olanlar arasındaydık zira yakınlarını kaybeden ve ayrıca yaşamda olup olmadığını, müşterek mezarının üstelik olup olmadığını bilmeyen binlerce insanoğlu var. Biz en azından gelişigüzel birimiz yaşamda ve müşterek arada kalabilmeyi başarmıştık. Coğrafyadaki tamamı insanoğlu düşüncesince çok zordu, ailelerini kaybeden nice insanoğlu var” halinde konuştu.

“GEÇEN SEZON RAKİP OLARAK STADIMIZDA FORMA GİYDİM VE ATMOSFER MÜTHİŞTİ”

Beşiktaş Stadı’ndaki sekilik atmosferini değerlendiren Rashica, şöyleki bitmeme etti:

“Evet, bence bu ayrıntı epey ehemmiyetli zira karşılaşma gelişigüzel devir dilediğiniz kabil gitmeyebilir fakat siz elinizden gelenin olağandan ekibinize korumak zorundasınız. Her devir adet lehinize olmayabilir fakat karşılaşma sona erdiğinde, gelişigüzel şeyi sahada bırakarak takımınıza kâr sağlayacak analizleri yapmanız gerekiyor. Mücadeleciyim, umumi manada pes etmeyi sevmem zaten. Bu nedenden taraftarlarımızla epey elleme anlaşacağımızı düşünüyorum. Umarım Beşiktaş taraftarlarına bahsettiğiniz savaşımcı kulüp unutulmazları denli elleme müşterek ayak topu seyrettirebilirim. Öte taraftan geçtiğimiz mevsim rakip şekilde stadımızda forma giydim ve atmosfer müthişti, kulakları sağır edebilecek denli efdal müşterek kavga vardı. Kaldı ki Beşiktaş taraftarlarının kırdığı desibel rekorlarını da hepsi biliyor. Bu nedenden demin evvela rakip kol formasıyla çıktığım bu statta, demincek Beşiktaş formasıyla oynayabilmek benim düşüncesince mükemmel müşterek duygu. Beşiktaşlı taraftarların o iri bangır bangır bizlerin peşinde olduklarını düşünülerek ayak topu oynayacağız ve bu elleme müşterek duygu.”

“UMARIM HER MAÇ TARAFTARLARIMIZI MUTLU EDEBİLİRİZ”

Siyah-beyazlı taraftarların geldiği önceki günden bu yana namına dayanak verdiğini kaydeden Rashica, “Geldiğim önceki günden buyana desteklerini hissediyorum. Taraftarlarımıza ve takımımıza asistan edinmek hesabına elimden geleni yapacağım. Umarım gelişigüzel karşılaşma onları bahtiyar edebiliriz. Beşiktaşlı taraftarların takımlarına verdiği desteği tamamı evren biliyor ve imrenme ile izliyorlar haliyle onlardan dayanak vermelerini dileyiş etmeyeceğim, bugüne denli yaptıklarını bundan sonradan da yapmaları bizlerin de sahada elimizden geleni yapmamız hesabına tam olacaktır. Umarım, bu sezonun böylelikle daima beraberce şampiyona kupasına uzanır ve kutlamalar yaparız” halinde konuştu.

Öte taraftan Siyah-beyazlı futbolcu, Portekizli Cristiano Ronaldo’yu sağlam aldığını laflarına ekledi.

 

24463
Önceki Haber
24465
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.