Milli Eğitim Bakanı Tekin Esenler’de defter dağıtım törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Tekin Esenler’de defter dağıtım törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şehit Emrah Sağaz İlkokulu'nda Esenler Belediyesi çeşidinden arka dönüştürülen defterlerin dağıtım törenine katıldı.

Doğru haberin adresi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şehit Emrah Sağaz İlkokulu’nda Esenler Belediyesi’nin projesiyle arka dönüştürülmüş malzemelerden elde edilen ekol defterlerinin dağıtım törenine katıldı. Törende, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Esenler Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentur toprak aldı. Bakan Tekin, öğrencilerle lakırtı etti, öğrencilerin arka inkılap temalı kılık yarışmasına hazırladığı eserlerin sergisine ziyarette bulundu. Bakan Tekin programda mülakat da gerçekleştirirken, konuşmasının peşi sıra sahnede öğrencilere muhtelif hediyeler ikram etti.

Milli Eğitim Bakanı Tekin Esenlerde defter dağıtım törenine katıldı

“GÖREREK UYGULAYARAK YAŞATARAK ÖĞRETEN BİR PROJE”

Bakan Tekin, “Bugün burada bizi ortak araya toplayan etkinliğin benim düşüncesince 3 ciddi başlığı var. Bir tanesi, ahlaki, insancasına adına atıklarla dünyayı kirletmemize, doğacak kuşakların sağlıklarını, yaşamlarını ellerinden almaya hakkımız yok. Bu plan ile bu manada ortak duyarlılık oluşturmuş oluyoruz. İkinci boyutu konuşu boyutu buradan ortak döngü, menfaat elde edilen o da Esenler halkına, güre kardeşlerimize de paylaştırılmış. Bu da ince iyi ortak boyutu. Benim Milli Eğitim Bakanı adına dikkatimi çekici esas boyutu ise eğitsel boyutu. Çocuklarımıza bu dünyanın çabucak bizlere ilişik olmadığını, bizlere atalarımızdan, dedelerimizden kalıt kaldığını, bizim de ayrımsız halde doğacak kuşaklara kalıt bırakmamız icap ettiğini yaşayarak, görerek uygulayarak öğreten ortak plan bulunduğu için. Bu üç boyuttan ötürü bu projeyi beyin fail bireyleri kutlama kartı ediyor, teşekkürname ediyorum, Allah razı olsun. Yeni pedagoji bilimi ve talim yılının hepimize hayırlara fırsat olmasını diliyorum. Eğitim talim sürecine bu türden katkı, dayanaklık etmek hasretmek talip her insana kapımızın bariz olduğunu, kendilerine içtenlikle teşekkürname edeceğimizi belirtiyorum.” dedi. Bakan Tekin, şimdi sonradan alandan ayrıldı.

24517
Önceki Haber
24519
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.