MEZİTLİ’DE İYİLİK HALKA HALKA YAYILIYOR

MEZİTLİ’DE İYİLİK HALKA HALKA YAYILIYOR

MEZİTLİ'DE İYİLİK HALKA HALKA YAYILIYOR

Mezitli Belediyesinin öncülüğünde başlatılan iyilik hareketinin bulaşıcı etkisi başka şehirlere de sıçradı. Mezitli’de her yaştan iyi insanların yaptığı yardımseverlik İzmir ve Ankara’dan ses getirdi. İzmir’den Zeynep Akay ve Ankara’dan Jale Mekiş Diker, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere giyisi yardımında bulundu. Kamyonetlerle Mezitli Belediyesi Dayanışma Evine ulaştırılan birçoğu yeni giysilerden oluşan yardımlar görevliler tarafından tasnifi yapılarak paketlendi. Yardımlar, tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

‘İYİLİK HALKA HALKA YAYILIYOR’

Mezitli’den başlayan iyilik hareketinin büyük bir hızla yayıldığını, binlerce ihtiyaç sahibine destek olmanın yanında kente çok sayıda eser kazandırdığını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,

“Her zaman söylediğimiz gibi Mezitli’de iyiliğin bulaşıcı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.  İyilik, insanları birbirine yakınlaştıran görünmez bir yoldur.  Dayanışma çağrımız Mezitli sınırlarını aşarak, halka halka diğer illere yayıldığını görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Yeni yıl öncesi; İzmir’den Zeynep Akay, Ankara’dan Jale Mekiş Diker, Mezitli’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere belediyemiz yardımlaşma evine bağışta bulundular. Bugüne kadar çağrımıza destek veren gönlü güzel insanların hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz”

dedi.

‘MEZİTLİ AİLESİNİ BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Mezitli’nin çok özel bir ilçe olduğunun altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,

“Belediye olarak hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Mezitli ailesini büyütmek için çalışıyoruz. Bu ailenin içerisine herkesin girmesini istiyoruz. Bir şekilde belediyemizin çalışmalarında görev almasını, destek vermelerini istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını, kentimizin, halkımızın yararına olacak projelerde buluşturmak gerekiyor. Bu iletişimi ne kadar büyütürsek faaliyetlerimiz daha verimli olacaktır. Dar alanda yapılan işlerde başarı kazanılması imkânsızdır. Belediyeler bile tek başlarına bir şey yapamıyor. Yeni belediyecilik anlayışı da bu şekilde zaten. Bu da ancak halkın ve sivil toplum katılımları ile mümkündür”

 diye konuştu.

3004
Önceki Haber
3011
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.