Mezitli Belediyesinde Belediyenin gelir ve giderleri vatandaş panosunda

Mezitli Belediyesinde Belediyenin gelir ve giderleri vatandaş panosunda

TÜRKİYE'NİN BİR ÇOK YERİNDE MERSİN İÇİN DESTANLAR YAZILDI

 göreve gelen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile birlikte kentin en işlek noktalarına yerleştirilen gelir-gider tablosu vatandaşlardan büyük destek görüyor. Mezitlililer 2014 yılından bu yana kalem kalem Mezitli Belediyesinin gelirlerini ve nerelere harcama yapıldığını 7 gün 24 saat aralıksız ışıklı panolardan öğrenebiliyor.

Türkiye’de birçok başarılı çalışmalarıyla örnek gösterilen Mezitli Belediyesinin şeffaf yönetim anlayışının en güzel örneklerinden birisi olan ışıklı LED vatandaşların yoğun kullandığı alanlarda ve trafiğin yoğun olduğu cadde kenarlarında bulunuyor. Yaklaşık iki metre büyüklüğündeki LED panoda, gelir kalemlerini; vergi giderleri, İller Bankası payı, kira ve hizmet ile diğer gelirler yayınlanıyor.  Gider kalemleri olarak da; personel giderleri, işçi, memur, temizlik, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, yatırım giderleri ve diğer giderler yer alıyor. Bu uygulama ile vatandaşlar, panoların bulunduğu bölgelerde Belediyenin gelir-gider tablosunu 24 saat boyunca LED ekranda görüyor.

BELEDİYEMİZ GÜVEN VERİYOR

Mezitli Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla her zaman takdiri hak ettiğini savunan vatandaşlar da uygulamadan son derece memnun. Fırsat buldukça tabloyu incelediklerini ve önceki aylara göre karşılaştırma imkânı bulduklarını belirten vatandaşlar, “Uygulamadan son derece memnunuz. Gelir gider tablosu ile belediyenin ne kadar geliri var, bu para nereye harcanıyor görüyoruz. Her ne kadar tüm vatandaşlar rakamlara hâkim olmasa bile bir belediyenin korkmadan halkına ‘benim gelirim bu giderim bu’ diyerek duyurması güven veriyor. Yeni belediye binamızın önünde de görmekten dolayı mutluyuz” dediler.

SORGULANABİLİR BELEDİYE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mezitli halkının, Belediyesine Başkanına olan güveninin oldukça yüksek olduğunun altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bunu yaptıkları şeffaf uygulamalarla sağladıklarını ifade etti.  Mezitli Belediyesinin pek çok çalışmasıyla örnek alındığını vurgulayan Başkan Tarhan, “Halkımızın Belediyeye olan güveni beni oldukça memnun ediyor. Geride kalan 6 yıldır birçok çalışmalarımızın yanında, şeffaf Belediyecilik uygulamasıyla da Türkiye’de örnek bir Belediye haline geldik. Her çalışmamızda halkımızın tam desteğini alıyoruz. Harcadığımız her kuruşun, halkımız tarafından sorgulanmasını, denetlenmesini istiyoruz. Eski Belediye Binamız, vatandaşların ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde paylaştığımız gelir-gider cetvelimizi yeni hizmete sunduk. Her an düzenli olarak bu bilgileri halkımızla paylaşıyoruz. Şeffaf Belediyecilik anlayışımızdan hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Sorgulanabilir Belediye olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

2782
Önceki Haber
2791
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.