Mezitli Belediyesi engelleri kaldırmak için çalışmaya devam ediyor

Mezitli Belediyesi engelleri kaldırmak için çalışmaya devam ediyor

Mezitli Belediyesi engelleri kaldırmak için çalışmaya devam ediyor

Mezitli Belediyesi ekipleri, kentte yaşayan engelli vatandaşlara ihtiyacı olan tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdi. Belediyeye yapılan başvuruları değerlendirerek, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine, Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından ulaştırıldı.

Mezitli’de yaşayan tüm vatandaşların, yaşadığı kentte mutlu olması için çalıştıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Özellikle engellilerimizin, sosyal yaşamda daha fazla yer alabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Belediyemize tekerlekli sandalye ihtiyacı için başvuruda bulunan vatandaşlarımız arasında zabıta ekiplerimiz araştırma yaptı ve gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımızı tespit etmeye çalıştı. Sandalyelerimiz yine ekiplerimiz tarafından evlerine kadar götürülerek teslim edildi. Ümit ediyorum ki bu tekerlekli sandalyeler ile bir nebze de olsa ihtiyaçlarını giderebilecek, rahat şekilde sokağa çıkabilecekler” dedi.

Her alanda engellilere yönelik projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Tarhan, “Mezitli mutlu insanların yaşadığı bir kent olsun istiyoruz. Aydınlık, yüzlü insanların yaşadığı mutlu bir kent yaratmaya çalışırken engellilerimizi de ihmal etmedik. 2019 yılında Erişilebilir Kent Protokolü’ne imza atarak gerçekleştirdiğimiz çalışmaları teminat altına aldık. Bu yönde sayısız çalışmaya da imza attık. Bunun yanında hayata geçirdiğimiz tüm projelerde engellileri özellikle gözetiyoruz. Mezitli’de hayata geçirdiğimiz Down Kafe, Türkiye çapında oldukça bilinen bir yer oldu ve bu projemiz belediyemize ödül kazandırdı. Engelli olmak ve özellikle de engelli ailesi olmanın zorluğunu çok iyi anlıyorum. Engellilerimizi bir araya getirecek ve sosyal paylaşımlarını artıracak şekilde Menderes Mahallemizde bulunan Okçuluk Okulu yanında Engelsiz Kafemizin inşaatına başladık. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kullanılamayacağı için yılbaşı itibariyle faaliyete geçirmeyi planladık. Tüm birimlerimizde, kamuya açık alanlarda, yol ve kaldırımlarda önlerindeki engelleri kaldırmak amacıyla özel çalışmalar yaparken, kaliteli zaman geçirecekleri, sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir buluşma mekânı için harekete geçtik. Engellilerimiz hem kendilerini ifade edebilecekleri sosyal bir mekâna hem de üretimde bulunarak gelir kazanabilecekleri bir alana sahip olacaklar. Engelsiz Kafemizin çevre düzenlemesi ve iç mekanları engellilerin rahat kullanımı için tasarlandı. Koronavirüs salgının, sona ermesiyle birlikte engellilerimiz buralarda çok özel üretimlerde bulunacaklar” diye konuştu.

2540
Önceki Haber
2546
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.