MESKİ, YENİKÖY MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNUNA SON VERİYOR

MESKİ, YENİKÖY MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNUNA SON VERİYOR

MESKI, YENIKOY MAHALLESI’NIN ICMESUYU SORUNUNA SON VERIYOR

MESKİ, YENİKÖY MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU SORUNUNA SON VERİYOR

 

YENİKÖY MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

 

Kentin tüm ilçelerinde altyapı çalışmalarına hız veren MESKİ, Toroslar ilçesi Yeniköy Mahallesi’nin yetersiz içmesuyu sorununu çözecek çalışmalara başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahalle sakinleri kaliteli, kesintisiz ve yeterli içmesuyuna kavuşacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar ilçesi Yeniköy Mahallesi içmesuyu isale ve terfi hattı yapım işine devam ediyor. Söz konusu çalışmaların sona ermesiyle mahalle sakinleri kaliteli, kesintisiz ve yeterli içmesuyuna kavuşacak.

MESKİ’nin yatırım tutarı 4 milyon 504 bin lira olan yapım işi kapsamında; muhtelif çaplarda 6 bin 156 metre HDPE boru ile 1861 metre çelik boru döşeme çalışması yapılması planlanıyor. Yeniköy Mahallesi’nin içmesuyu altyapı sorununu çözmek için çalışmalara başlayan MESKİ’nin mevcut terfi hattını yenilemesiyle içmesuyu abonelere daha verimli ulaşacak.

12566
Önceki Haber
12572
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.