MESKİ, TEPEKÖY İÇMESUYUNUN KALİTESİNİ ARTIRDI

MESKİ, TEPEKÖY  İÇMESUYUNUN KALİTESİNİ ARTIRDI

MESKİ, TEPEKÖY İÇMESUYUNUN KALİTESİNİ ARTIRDI

MESKİ, TEPEKÖY SU KAYNAĞININ İÇMESUYU KALİTESİNİ ARTIRDI

MESKİ ÇEVRECİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

TEPEKÖY, DAHA KALİTELİ SUYA KAVUŞUYOR

Kenti  bir ucundan diğer  ucuna daha kaliteli altyapıyla donatmaya devam eden MESKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor . MESKİ mühendislerinin geliştirdiği, cazibe ile çalışan,   kendi kendini temizleyen ve elektrik enerjisine ihtiyaç duymayan sistemle çevreci bir çalışma örneği  sergiliyor. MESKİ’nin çalışması ile Mezitli İlçesi Tepeköy Mahallesi sakinleri daha kaliteli içme suyuna kavuşuyor.

MERSİN/

Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su  , Mezitli İlçesi’ne bağlı Tepeköy Mahallesi’nde su kalitesinin artırılması için çalışmalar başlattı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından mahalle sakinleri daha kaliteli içmesuyuna kavuşacak.

Vatandaşlardan gelen talepler kısa sürede çözüme kavuşuyor

Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine harekete geçen MESKİ Genel Müdürlüğü teknik ekipleri, sorunun kaynağında incelemeler yaparak, çözüme yönelik çalışmaları hemen sürede başlattı. Tepeköy Mahallesi’ne su temini yapılan Gölpınar kaynağında doğal ortamda bulunan alabalıkların kaçak olarak avcılar tarafından avlanarak bitirilmesi ve ekolojik dengenin bozulmasına neden olarak tatlı su canlıları (Gammarus) çoğaldı. Bu durum içmesuyu isale hattına karışarak, suyun kalitesini bozarak kötü kokuya sebep oluyordu. Bu kapsamda MESKİ, 78 m³/h kapasiteye sahip içmesuyu arıtma tesisini projelendirerek, işletmeye aldı.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklamasında, “Kurumumuz mühendisleri tarafından geliştirilen sistem, enerji gereksinimi olmadan çalışmaktadır. Bu yönü ile sistem çevreci bir mühendislik uygulaması olarak önemli ve örnek bir çalışmadır. Yapılan çalışma ile Tepeköy halkının daha kaliteli içmesuyuna kavuşması sağlanmaktadır. Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve kesintisiz içmesuyu temin etmek için yapılan çalışmalara aralıksız devam edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

3056
Önceki Haber
2967
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.