MERSİN’İN HER KÖŞESİ KALİTELİ YOLLARLA TANIŞIYOR

MERSİN’İN HER KÖŞESİ KALİTELİ YOLLARLA TANIŞIYOR

MERSIN’IN HER KOSESI KALITELI YOLLARLA TANISIYOR

MERSİN’İN HER KÖŞESİ KALİTELİ YOLLARLA TANIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR’DEN ERDEMLİ’YE KAYMAK GİBİ YOL

 

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, VATANDAŞ MUTLU OLUYOR

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde gerçekleştirdiği ‘Kaliteli’ yol çalışmalarını, Erdemli ilçesine bağlı Hacıhalilarpaç Mahallesi sakinlerine de ulaştırdı. Vatandaşların uzun süredir şikâyetçi olduğu yol, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından hem genişletildi, hem de yenilendi.

 

Uzunbağ: “Tarihinden bu yana buralarda böyle bir yol görülmedi”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, çalışmaların sadece belli bölgelerde değil, Erdemli’nin 71 mahallesinde büyük bir titizlikle sürdüğünü belirterek, “Daha yapacağımız çok iş var. Hacıhalilarpaç arasındaki yolumuz, bir bölümü stabilize bir bölümü sathi kaplama ve dar bir yoldu. İki araba zor geçiyordu. Burada yaptığımız çalışmayla sadece asfalt yaparak yolu yenilemedik, aynı zamanda yolu genişleterek daha rahat bir hale getirdik” dedi.

 

Elvanlı-Hacıhalilarpaç arasında 3 kilometre civarında sıcak asfalt, Hacıhalilarpaç-Karayakup Mahallesi arasında yaylacıların ve köylülerin yoğunlukla kullandığı ara yola da 7 bin 200 metre sathi kaplama yaptıklarını aktaran Uzunbağ, “Köylülerimizin, vatandaşlarımızın memnuniyetini görüyoruz. Tarihinden bu yana buralarda böyle bir yol görülmedi. İnsanlar hem yakıttan, hem araçlarına yapacakları masraflardan kurtuldular. Elbette vatandaşlarımız çok daha iyisine layık. Yol çalışmalarımız, belediyemizin diğer hizmetlerinde olduğu gibi aralıksız devam edecek” diye konuştu.

 

Muhtar Nergiz: “Başkanımız sayesinde yolumuz kaymak gibi oldu”

 

Hacıhalilarpaç Mahallesi Muhtarı Hüseyin Nergiz, yolun medeniyet demek olduğunu ve şu anda ‘Kaymak gibi’ yollara sahip olduklarını belirterek “Yol medeniyet demektir. Hacıhalilarpaç halkına medeni duruşundan, yol genişletmedeki yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde, şimdi yolumuz kaymak gibi oldu” şeklinde konuştu.

 

“Bundan iyisi olmaz, bundan iyisi can sağlığı”

 

Kendisinin öğrenci servis taşımacılığı yaptığını ve yolun eski halinden ötürü sık sık aracında masraflar oluştuğunu söyleyen mahalle sakinlerinden Durmuş Ali Kuzucu, “Bu yolu günde dört sefer kullanıyorum. İnanın arabamın ön düzenleri, yamadan dolayı çok rezil durumdaydı. Ama şu anda çok güzel bir yola kavuştuk. Yani ne diyebilirim; bundan iyisi olmaz, bundan iyisi can sağlığı” dedi.

 

“Bahçelerimizden ürünlerimizi daha rahat taşıyoruz”

 

Hacıhaliarpaç Mahallesi’nin ömründe görmediği hizmeti, Vahap Seçer’in başkanlığı döneminde gördüğünü söyleyen Ümit Öztürk, “Ne konuşayım, şey her şey ortada. Hacıhalilarpaç ömründe görmediği yolu, Vahap Seçer sayesinde gördü. Tarlalarımız değerlendi, bahçelerimizden limon getirirken daha rahat getirir oldum. Önceki yolumuz iyi değildi, sıcak asfaltı gördü ömründe. Daha öncesinde Elvanlı sınırına kadar yine Vahap Başkanımız getirmişti, şimdi de devamını getirdi” ifadelerini kullandı.

 

Bölgede çiftçilik yapan ve yolun yenilenmesinin birçok konuda kendilerine avantaj sağladığını dile getiren Mustafa Cangin ise, “Biz yıllardır bu yollardan gidiyoruz. Yolumuzun yenilenmesi ile ne değişmedi ki? Zamandan tasarruf ettik ve daha rahat gelip gider olduk” diye konuştu.

 

 

13936
Önceki Haber
13942
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.