Mersin Çamlıyayla 2019 2. TAKSİT MOTORLU TAŞIT VERGİSİ (MTV) ÖDEME NE ZAMAN VE NE KADAR ?

Mersin Çamlıyayla 2019 2. TAKSİT MOTORLU TAŞIT VERGİSİ (MTV) ÖDEME NE ZAMAN VE NE KADAR ?

Motorlu-Tasit-Vergisi-2019-2.Taksit-MTV

Mersin ve Çamlıyayla da da olduğu gibi tüm Türkiyede taşıt sahiplerinin istemesede ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemeleri Temmuz ayına girmemizle başladı. MTV ödeme işlemi Temmuz ayının sonuna kadar ödenmesi gereken nerelerden ve nasıl yapılır? İşte araç sahiplerinn merakla beklediği detaylar…

Motorlu Tasit Vergisi 2019 2.Taksit MTV

Motorlu Tasit Vergisi 2019 2.Taksit MTV

Motorlu Taşıt Vergileri(MTV) yılda iki kez ödenmesi gereken bir vergi ve ikinci ödeme zamanı geldi. Motorlu Taşıt Vergileri(MTV) hangi araba modeline ne kadar? Vatandaşların merakla araştırdığı MTV ödeme detayları yoğun ilgi görüyor. Temmuz ayı boyunca sürecek olan Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) ödeme işlemleri il ve ilçelerde bulunan vergi dairesi veznelerinden ve Gelir İdaresi internet sitesi üzerinden 31 Temmuz sonuna kadar ödenebiliyor. aksitleri zamanında da ödemeyenler daha sonra faizli ödemek durumunda kalıyor. Vatandaşlar gib.gov.tr’de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabiliyor.

Motorlu Tasit Vergisi 2019 2.Taksit MTV

Motorlu Tasit Vergisi 2019 2.Taksit MTV

Araç sahiplerinin büyük bir merakla beklediği MTV 2.taksit ödeme işlemleri başladı. Her yıl olduğu gibi bu sene de Motorlu Taşıtlar Vergisi 2019 ödeme tarihleri araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Araç sahipleri borçlanmamak için Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) 2019 ödeme tarihlerini kaçırmamaya özen gösteriyor. Sürücüler MTV hesaplama işlemleri yaparken, araç yaşı, araç modeli, araç silindir hacmi ve araç tip bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Peki Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) ödemesi ve hesaplaması nasıl yapılır?
2019 2. TAKSİT MOTORLU TAŞIT VERGİSİ (MTV) ÖDEME NE ZAMAN?
GİB tarafından yayınlanan 2019 takvime göre, 1 Temmuz’da başlayan MTV 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz’da sona erecek.
2019 2. TAKSİT MOTORLU TAŞIT VERGİSİ (MTV) ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Araç sahipleri İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan MTV Ödeme alanına sadece plaka ve TC Kimlik Numarası bilgilerini girerek MTV borçlarını görüntüleyebilir ve ödeyebilirler.

hangi_araba_modeline-_ne-_kadar_mtv-odenir

hangi_araba_modeline-_ne-_kadar_mtv-odenir

Ayrıca,

• Başkanlığımıza ait www.gib.gov.tr internet sitesi (İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması) üzerinden 02:00-22:00 saatleri arasında;
– Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile
– Anlaşmalı bankaların banka kartları veya banka hesabından
– Yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların; kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile
• Anlaşmalı bankaların;
– Şubelerinden
– Alternatif ödeme kanallarından (İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık vb.)
• PTT işyerlerinden
• Tüm vergi dairelerinden ödeyebileceklerdir.

Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) HESAPLAMA EKRANI- 2019

MTV hesaplama ekranı 2019 MTV ödeme dönemlerinde büyük ilgi görüyor. Aracın otomobil, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs, panelvan olmasına göre ödenecek vergi tutarı değişiklik gösteriyor.
Motorlu Taşıtlar Vergisi, otomobil ve motosikletlerin yaşı ve silindir hacmine göre, otobüslerin yaşı ve oturma kapasitesine göre belirleniyor. Kamyon ve kamyonetlerde ise aracın yaşının yanı sıra azami toplam ağırlığı göz önünde bulundurularak Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) tutarı hesaplanıyor.

Motorlu Taşıt Vergileri (MTV) ÖDEMESİNİN GEÇİKMESİ VEYA ÖDENMEMESİ DURUMUNDA NE OLUR?

Ocak ve Temmuz ayında iki taksit halinde ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisini zamanında yapmamanız halinde, Maliye Bakanlığı’ndan gelecek bir mektupla uyarı alırsınız. Buna rağmen ödemenin gerçekleşmemesi durumunda, banka hesaplarınıza vergi dairesince haciz konulup ödemeniz gereken tutar tahsil edilir, gerekirse aracınız bağlanabilir.

2019 2. TAKSIT MOTORLU TASIT VERGISI (MTV) ODEME NE ZAMAN VE NE KADAR

2019 2. TAKSIT MOTORLU TASIT VERGISI (MTV) ODEME NE ZAMAN VE NE KADAR

Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ödeme tarihini geçirmeniz durumunda faiz işlemeye başlar. Ödeyeceğiniz tutarın üzerine her ay için aylık %2.5 gecikme zammı eklenir. Bu nedenle ödeme tarihlerini takip etmeniz gerekiyor.

447
Önceki Haber
456
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.