MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN EMEKÇİ KADINLARA EĞLENCE PROGRAMI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN EMEKÇİ KADINLARA EĞLENCE PROGRAMI

MERSIN BUYUKSEHIR’DEN EMEKCI KADINLARA EGLENCE PROGRAMI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN EMEKÇİ KADINLARA EĞLENCE PROGRAMI

EV İŞLERİNDE VEYA TARLALARDA ÇALIŞAN KADINLAR TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA STRES ATTILAR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gündelik işlerde çalışan, ev işçiliği yapan veya tarlalarda alın teri döken emekçi kadınlara yönelik moral ve eğlence programı düzenlendi. Tarsus Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen etkinlikte yemek ikramı da yapılan kadınlar, müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik sosyal faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından gündelik işlerde çalışan, ev işçiliği yapan veya tarlalarda alın teri döken emekçi kadınlara yönelik moral ve eğlence programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda gerçekleşen programa CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Genç Yıldırım, Tarsus İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu da katılarak, emekçi kadınları yalnız bırakmadılar.

Yemek ikramı da yapılan kadınlar, müzik eşliğinde halaylar çekip oyunlar oynadılar ve gönüllerince eğlendiler. Çocukların da survivor parkurunda zaman geçirdiği etkinlikte, yine çocuklar grup olarak müzik eşliğinde dans ettiler.

“Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. İyi ki var”

Ev işçisi kadınlardan Safinaz Dur, çocuklarıyla güzel bir gün geçirdiklerini söyleyerek, “Bugün çocuklarımla beraber Gençlik Kampı’nda düzenlenen etkinliğe katıldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. İyi ki var, iyi ki böyle bir etkinlik düzenledi, iyi ki buradayız. Arkadaşlara teşekkür ediyoruz, Belda Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Ozan Bey’e de çok teşekkürler” diye konuştu.

Tarsus’a bağlı Mahmutağa Mahallesi’nden olan ve tarlalara çalışmaya giden Miyaset Şahan da, “Bugün köyümüze otobüs geldi. Arkadaşlarımla hep birlikte buraya geldik. İkramda bulundular, oynadık, yedik, içtik, eğlendik. Allah razı olsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

TARSUS GENÇLİK KAMPINA NASIL GİDERİM?
ADANA VEYA MERSİNDEN TOK OTOBÜSLERİNİ KULLANACAK OLAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN
1.Yol: Tarsus Makamda bulunan Tok otobüslerinin durağından karşıya geçerek Öğretmen evi durağından Belediyemize ait 208 nolu Akdeniz – Baraj hattında çalışan Belediyemize ait otobüse ya da Ulaşım A.Ş. ‘ye ait 14 nolu Akdeniz – Baraj veya 12 nolu kooperatife ait Akdeniz – Baraj hattında çalışan ulaşım aracıyla (minibüs) Tarsus Gençlik Kampına gidilir.

ADANA VEYA MERSİNDEN TOK OTOBÜSLERİNİ KULLANACAK OLAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN
2.Yol : Tarsus Kleopatra Tok durağında indikten sonra şehrin kuzey kısmına doğru 700 metre yürüme mesafesi ile Tarsus Kültür parkının karşısında bulunan Tekel durağından Belediyemize ait 208 nolu Akdeniz – Baraj hattında çalışan Belediyemize ait otobüse yada Ulaşım A.Ş. ‘ye ait 14 nolu Akdeniz – Baraj veya 12 nolu kooperatife ait Akdeniz – baraj hattında çalışan ulaşım aracıyla (minibüs) Tarsus Gençlik Kampına gidilir.

ŞAHSİ ARACIYLA MERSİNDEN D-400 KULLANARAK GELENLER İÇİN
3.Yol: Araçla Mersin istikametinden Tarsus’a gidiş istikametine D-400 kara yolundan Tarsus Hal kavşağından sola takiben Gazi Paşa Bulvarı üzerinden hemzemin geçidi geçip devam ederek birinci ışıklar devamında 2. Işıklardan sağa Mavi Bulvar üzerinden Tarsus Gençlik Kampına gidilir.

ŞAHSİ ARACIYLA MERSİNDEN-ADANADAN OTOYOL KULLANARAK GELENLER İÇİN
4.Yol: Araçla Mersin Adana otoyolu ile Tarsus Batı çıkışından gidiş istikametine Gazi Paşa Bulvarı üzerinden devam ederek Mavi Bulvar yolu üzerinden tabelalat izlenerek bulunabilir

12408
Önceki Haber
12415
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.