MERSİN BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLIYOR VATANDAŞLAR TOZDAN KURTULUYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLIYOR VATANDAŞLAR TOZDAN KURTULUYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLIYOR, VATANDAŞLAR TOZDAN KURTULUYOR

BÜYÜKŞEHİR, HAVANIN ISINMASIYLA KIRSALDA ASFALT ATAĞINA YENİDEN BAŞLADI

Erdemli’de çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hayvancılık ve tarımla uğraşan vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Karaahmetli mahallesi ile Ağlıca mevkii arasındaki 2 bin 750 metre uzunluğundaki yolu asfaltladı. Ekipler, Kocahasanlı ve Kargıpınarı’nda da asfalt çalışması yaptı. Çalışmalar sayesinde bölge halkının çektiği toz çilesi sona erdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, havanın ısınmasıyla birlikte özellikle kırsal mahalle yollarında asfalt çalışmalarına ağırlık verdi. Erdemli ilçesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında ekipler, mahalle yollarında ve yerleşim yerlerini birbirine bağlayan grup yollarında toplam 4 bin 520 metre asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Yöre halkının hayvanları tozdan kurtuldu

Erdemli’de uzun yıllardır çözüm bekleyen ve bölgede yaşayan vatandaşlar için sorun oluşturan yollarda faaliyetlerine devam eden ekipler, Karaahmetli mahallesi ile Ağlıca mevkii arasındaki 2 bin 750 metre uzunluğundaki yolda çift kat sathi kaplama asfalt çalışması yaptı. Özellikle hayvancılık ve tarımsal üretimle uğraşan bölge halkı yıllardır tozdan şikayetçiydi. Yoldan dolayı yıllardır hem kendileri hem hayvanları hem de ürünleri toz olan bölge sakinleri, yapılan çalışma sayesinde büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu.

“Başkanımız geldi, yollarımız asfalt oldu”

Karaahmetli Mahallesi’nde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan Sarıkeçili Yörüklerinden Ahmet Bakırcıoğlu, toprak yoldan dolayı uzun yıllardır sıkıntı çektiklerini belirterek, “Uzun yıllardır tozdan rezil olduk, bir yer görünmüyordu. Allah razı olsun Başkanımızdan. Yollarımız yapıldı. Burada çamaşırlarımız, mallarımız toz oluyordu. Tozdan hasta olduk. Üstümüz başımız batıyordu. Başkanımız geldi, yollarımız asfalt oldu” dedi.

“Mallarımız gerçekten rahatladı, toz duman olmaz oldu”

Emrah Bakırcıoğlu ise yolun yapılmasından duyduğu memnuniyeti, “Allah razı olsun Vahap Başkanımızdan. Yollarımıza asfalt döktü. Mallarımız gerçekten rahatladı, toz duman olmaz oldu” cümleleriyle ifade etti.

Kocahasanlı ve Kargıpınarı’nda asfalt çalışması yapıldı

Kocahasanlı Mahallesi Sahil Caddesi’nde 620 metre, Turgut Özal Caddesi’nde 750 metre ve Kargıpınarı Mahallesi Kargıpınarı Caddesi’nde 400 metre uzunluğundaki yolda da sathi kaplama asfalt serimi yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmaları hızla tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

Kentin ulaşım kalitesinin artırılması amacıyla asfalt sezonunda kırsal mahallelerde yoğun mesaiyle çalışacak olan ekipler, gerek şehir merkezine doğru akan bağlantı yolları gerekse de mahalle yollarında çalışmalarına plan ve program çerçevesinde devam edecek.

12015
Önceki Haber
12023
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.