Meral Akşener’den Erdoğan’a hapis yanıtı

Meral Akşener’den Erdoğan’a hapis yanıtı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı kastederek, “Gönül işi de kardeşim, gönül kıra kıra nasıl oluyor bu iş. En başta benim gönlümü kırdın be… Sen hapishaneye giderken başka bir siyasi partide olmama rağmen yanında ben vardım, dara düştüğün zaman demokrasi adına, adalet adına, hukuk adına yanında bendim” dedi.

Partisinin Palandöken ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Akşener, partililer tarafından davul zurnayla karşılandı. Akşener, açılış öncesi Erzurum bar ekibi ve İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’nin hançer barı gösterisini izledi. Meral Akşener, daha sonra burada bekleyen partililere hitaben yaptığı konuşmada, seçmenin velinimet olduğunu söyledi.

İsim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kasteden Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oradaki sistem şu, yani gönül işi de kardeşim, gönül kıra kıra nasıl oluyor bu iş. En başta benim gönlümü kırdın be… Sen hapishaneye giderken başka bir siyasi partide olmama rağmen yanında ben vardım, dara düştüğün zaman demokrasi adına, adalet adına, hukuk adına yanında bendim. Niye yuhalıyorsunuz, çekin kulağı bırakın. Kulağı çektiniz mi Mahmut Uykusuz ile Canan’cığım seçildi mi, saat 00.30’da çıkacak, diyecek ki ‘Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım’. İlk iş damat paket olacak. Arkasından Bakanlar Kurulu. Gelelim Erzurum özeline. Gelir gözünüzün içine bakar. 4,5 sene sonra da tartıya kendi çıkacak ve tartılacak. 4,5 sene boyunca bu tartılmanın endişesiyle yaşamasını, gelip gözünüzün içine bakıp ne istediğinizi öğrenmesini istiyorsanız kardeşlerim çekin kulağı, değiştirin bu düzeni. Sizden oy alıp tekrar seçilebilmek için 4,5 sene telef olsunlar. Bak İYİ Parti’yi kurmasaydık üçüncü kere geliyor, Erzurum’a gelir miydi? Yahu rekabet iyi bir şeydir.” Konuşmasının ardından merkezin açılışını yapan Akşener, partililerle bir süre sohbet etti. Beraberindekilerle kentteki Taşmağazalar Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Akşener, daha sonra Erzurum Kongre Merkezi’ne geçerek, kongrenin tarihi önemi hakkında tarihçilerden bilgi aldı. Meral Akşener’e programı sırasında İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Uykusuz ile Palandöken Belediye Başkan Adayı Fatma Canan Uçar da eşlik etti.

314
Önceki Haber
323
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.