Mahmut, Mezitli Belediyesinin maskotu oldu

Mahmut, Mezitli Belediyesinin maskotu oldu

Mahmut, Mezitli Belediyesinin maskotu oldu

Mezitli Belediyesi personeli tarafından beslenerek bakımı yapılan sokak kedisi Mahmut, çalışanların ve işlemlerini yapmak için gelen vatandaşların en büyük neşe kaynağı olmaya devam ediyor. Çalışanlar tarafından ismi yazılarak boynuna asılan Mahmut, belediyenin tüm birimlerini özgürce geziyor, asansöre binenlerin yanına sokularak tüm katlara çıkabiliyor.

 

SELFİ ÇEKMEYİ İHMAL ETMİYORLAR

Belediyeye gelen vatandaşları da ilk olarak sokak kedisi Mahmut karşılıyor. Yaklaşık 1 aydır Mezitli Belediyesi çalışanlarının koruması altında olan Mahmut, yaptığı hareketlerle kendisini sevdirmeyi de başarıyor. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, karşılaştığında Mahmut’la oynamayı ihmal etmiyor. Başta CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen olmak üzere belediyeye gelen misafirlerle poz vermek, Mahmut için artık sırdan bir olay haline geldi.

‘HERKESE KENDİNİ SEVDİRMEYİ BAŞARIYOR’

Kedi Mahmut’un, yaklaşık 1 ay önce Mezitli Belediyesinin yanında hazırlanan hayvan besleme ünitesine geldiği bilgisini veren Mezitli Kart çalışan Kübra Doğan Ada,

“İlk geldiğinde tekir cinsi bir ev kedisi olduğunu anladık. Artık burada kalıcı hale gelince arkadaşlarımızın onayı ile Mahmut ismini verdik ve bir yaka kartı yaptık. Artık belediyenin her tarafını rahatça geziyor. Çalışanlar kadar belediyeye gelenler de çok seviyor”

dedi.

‘HAYVAN KORKUMU MAHMUT İLE YENDİM’

Daha önce hayvan korkusu olduğunu ve yaklaşamadığını dile getiren Mezitli Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanı Sevcihan Uçar, bu korkusunu Mahmut ile yendiğini dile getirdi. Mahmut’la tanışan herkesi bir şekilde etkisi altına aldığını belirten Uçar,

 “Bu yaşa geldim hayvan korkumu üzerimden atamamıştım. Ama Mahmut adını verdiğimiz kedimiz öyle sevimli hareketlerle yanımıza geliyor ki sevmekten kendinizi alamıyorsunuz”

diye konuştu.

 

PERSONEL VE VATANDAŞLAR İÇİN MORAL KAYNAĞI

Mezitli’de yaşayan her canlının yaşama hakkını en iyi seviyeye getirmek için çalıştıklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise,

“Mezitli’de yaşayan vatandaşlarımızın her zaman diğer kentlere göre daha aydın, çevresine ve doğaya daha saygılı, ülke ve Atatürk değerlerine sahip kişiler olduğunu her platformda dile getiriyorum. Belediye çalışanlarımız da aynı aydınlık düşüncelerle hizmet etmeye gayret gösteriyor. Rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken de kent hayvan ve doğa sevgilerini ihmal etmiyorlar. Daha önce başka bir kedimiz vardı bu şekilde belediyemiz içerisinde özgürce hareket eden. Onu daha iyi şartlarda olacağı için bir vatandaşımız sahiplendi. Şimdi de arkadaşlarımızın Mahmut ismini verdikleri kedi, Mezitli’nin tüm özgürlüğü ile rahatça her yeri geziyor. Yaptığı hareketlerle özellikle Covid-19’un yoğun olduğu şu günlerde personelimize ve gelen vatandaşlarımıza çok önemli moral oluyor. Ben de belediyeye gelip giderken, katlarda dolaşırken karşılaştığım zaman bir süre zaman geçiyor, kendimi son derece rahatlamış hissediyorum”

 diye konuştu.

3068
Önceki Haber
2728
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.