Kuzey Irak ta uzman çavuş atılan bombayı bacaklarıyla patlattı

Kuzey Irak ta uzman çavuş atılan bombayı bacaklarıyla patlattı

Kuzey Irak ta uzman çavuş atılan bombayı bacaklarıyla patlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kuzey Irak’ta, Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında yürütülen çalışmalar sürüyor. Kuzey Irak’ın Hakuk bölgesinde bölücü terör örgütü PKK, dün 10. Komando Tugay Komutanlığı’nda Mehmetçik’le karşı karşıya geldi. Birlikte görevli olan 30 yaşındaki Uzman Çavuş Yusuf Yayla, çatışma esnasında drone ile havadan atılan bombayı fark etti.

PATLAYICIYI BACAKLARINA SIKIŞTIRDI

Uzman Çavuş Yayla, diğer silah arkadaşları zarar görmesin diye büyük bir kahramanlık örneği gösterip, patlayıcıyı iki bacağının arasında sıkıştırdı.

SİLAH ARKADAŞLARI ZARAR GÖRMEDİ

Patlayan bomba Yayla’nın bacağından yaralanmasına neden olurken diğer silah arkadaşları, Yayla sayesinde zarar görmedi. Olayın ardından helikopter ile bölgeden alınan uzman çavuş, Fatihler Kışlası’na tahliye edildi.

SAĞ BACAĞI DİZ ALTINDAN KOPTU

Ardından Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedavisine başlanan Yayla’nın, sağ bacağının diz altından koptuğu belirtildi.

“GAZİMİZİ ZİYARET EDECEĞİZ”

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ise olayı duyar duymaz hemen harekete geçtiklerini ve Yayla’nın ailesi ile görüştüklerini ifade etti. Yayla’nın babasının da emekli uzman çavuş olduğunu kaydeden Başkan Kumartaşlı, Yayla’nın hafta içi Ankara GATA’ya sevk edildiğinde kendisini ziyaret edeceklerini belirtti.

8195
Önceki Haber
8198
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.