Kütahya’da yeni eğitim-öğretim yılı heyecanı

Kütahya’da yeni eğitim-öğretim yılı heyecanı

Doğru haberin adresi.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası tebrik programı, Milli Eğitim Vakfı Halime Erkan İlkokulunda gerçekleştirildi.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, Akkent Mahallesi’ndeki Milli Eğitim Vakfı Halime Erkan İlkokulunda meydana gelen programla başladı. Yeni eğitim-öğretim yılının çok olmasını arzulayan ve İlköğretim Haftası’nı kutlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, eğitimin ortak çağ değil avlu boyu bitmeme ettiğini belirterek öğrencilere ve öğretmenlere kalburüstü ortak sene diledi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Uzun ortak yaz tatilinden sonradan yeni ortak eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğunu baştan sona baş başa yaşıyoruz. Çocuklarımızın, onlara en güzel imkânları sağlamaya etkin ailelerimizin ve iri ortak fedakârlıkla fariza sağlayan öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı coşkusunu kalben paylaşıyorum.” dedi. Eğitimin toplumların geleceğini belirleyen ortak süreç, ortak ülke meselesi bulunduğunu tamlayan Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, “Bir toplum, uygarlık alanında ne denli kere kabul etmek isterse; öğrenime o denli ehemmiyet özgülemek durumundadır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Eğitimdir ki ortak milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, faziletkâr ortak camia şeklinde yaşatır ve ya boyunduruk ve sefalete bırakma eder.” sözleri, eğitimin önemini bize açık açık tabir ederken, bu ehemmiyet bize devletimizin 2053 ve 2071 vizyonuyla ortaya koyduğu hedefleri gerçekleştirmek; Türkiye yüzyılına istikamet verecek nesilleri esermek düşüncesince gelişigüzel zamankinden şimdi ciddi ortak yazık yüklemektedir” dedi.

Program, Linyit İlköğretim Okulu el oyunları kadrosunun gösterisi ve beşinci sınıf öğrencilerinin koşuk okumasının peşi sıra Kütahya Valisi Musa Işın, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mustafa Baş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolünün sınıfları görüşme ederek öğrencilere başarılar dilemesiyle sona erdi.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası tebrik programına; Kütahya Valisi Musa Işın, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mustafa Baş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Genel Meclisi Başkanı Muammer Özcura, büro ve büyüklenme müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kütahya’da yeni eğitim-öğretim yılı heyecanı

23861
Önceki Haber
23863
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.