Kozluk’ta çocuklar ve aileleri sokakta akıl ve zeka oyunlarıyla bir araya geldi

Kozluk’ta çocuklar ve aileleri sokakta akıl ve zeka oyunlarıyla bir araya geldi

Doğru haberin adresi.

Batman’ın Kozluk ilçesinde Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kendine Gülümse Vakfı çeşidinden meydana gelen ’Akıl ve Zeka Oyunları Sokakta’’ etkinliğinde binlerce çocuk ve ailesi sokakta kurulan akıl ve zeka oyunlarıyla hem eğlendi bununla birlikte oyunlar oynadı.

Akıl ve zeka oyunları dalında amaçlarının farkındalık peydahlamak bulunduğunu kail vadi sorumlusu Murat Işık, “Vakıf yerine Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) afiyet tanımındaki zihnî gelişmenin önemine müteveccih vurguyu dikkate alarak bu bap üzerine icraat yürütmeye ehemmiyet veriyoruz. Çocukların zihnî gelişimini doğrulamak amacıyla, ilmî veriler ışığında belirlenen kazanımları amaç meydan akıl ve zeka oyunlarıyla çocuklarla buluşmayı önemsiyoruz. Vakıf yerine akıl ve zeka oyunlarını yaygınlaştırarak çocuklarla buluşmasını sağlamak, evlatların zat kabiliyetlerini keşfedebileceği bir meydan peydahlamak ve bu bölgede farkındalık düşüncesince fahri öğretmenlerle bu arada ’Akıl ve Zeka Oyunları Sokakta’ projemizle çocuklarla buluşuyoruz. Akıl ve zeka oyunları sokakta projemizin evvel etkinliğini zelzele bölgesi Adıyaman’da yapmıştık. İkinci etkinliğimizi de Batman’ın Kozluk ilçesinde binlerce çocuk ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirdik. Etkinliğe eklenmiş olan tamamı çocuk ve ailelerle hem eğlendik hem oyunlar oynadık. Projemizi gayrı il ve ilçelerde de kurumlarımızın yardımı ile çocuklarla buluşturmak düşüncesince çalışmalarımız bitmeme ediyor” dedi.

Kozluk’ta çocuklar ve aileleri sokakta akıl ve zeka oyunlarıyla bir araya geldi

24445
Önceki Haber
24447
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.