Korona virüsten sonra fiziksel rahatsızlıklarda artış yaşanıyor

Korona virüsten sonra fiziksel rahatsızlıklarda artış yaşanıyor

Doğru haberin adresi.

Dünyayı tesiri dibine meydan güneş tacı virüs, iş ve ömür dengesi anlamında şahısların fiziksel sağlığını da etkiledi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Murat Baloğlu, pandemiden sonra Covid-19 kaynaklı parasız sayılarının maça yaptığını açıkladı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Murat Baloğlu, başta Covid-19’u atlatan vatandaşların bereketli çokça idman yapması anlamında uyarılarda bulundu.

Son senelerde toplumda hareketsizliğin artmaya başladığını anlatım fail Baloğlu, “Modern yaşamın getirmiş olduğu otomobillerle bundan böyle yolculuk ediyoruz, birlikte tomar yürümüyoruz, masa başlangıcında levent boylu vakitler geçiriyoruz. Bunlar da kaslarımızda trofinin artmasına ve böylelikle mızrap yapımızın kalitesinin düşmesine ve dert oranlarımızın hâlâ da artmasına illet oldu. Bu nedenden de fiziksel tababet ve iyileştirme tedricen aktüel birlikte bir vaziyete geliyor ve parasız sayımız da derece derece artıyor” dedi.

Baloğlu, şunları kaydetti:

“Covid-19 hastalığının makam covid sendromu dediğimiz son senelerde rastladığımız nice bilinçlilik vardı. Covid-19 hastalığının da oluşturduğu fiziksel tedaviyle ait birlikte safiha oluştu. Covidden kaynaklı parasız sayımız şu an baş döndürücü fazla. Bu hastalarımızın tedavisine müteveccih çalışmalarımızı bitmeme ettiriyoruz.”

“Ağrısız sahn tıbbın temelidir”

Ağrı formatını kırmanın en ehemmiyetli yanının idman olduğuna uyanıklık çekici Baloğlu, “Ağrısız sahn tıbbın temelidir. Ama bu dert formatını kırmada da en ehemmiyetli bilinçlilik egzersizdir. Modern sahn ortaya çıkınca şahıslarda ölülük baş döndürücü birlikte tomar arttı. Hareketsizlik artınca da kaslarda dejenerasyonlar ortaya çıktı. Bu hastaların da başta idman yapmaları gerekiyor. mesela masa başlangıcında etkin birlikte memuru düşünün. Sadece elleri oynarken, sırt, boyun, bellik tek bilinçlilik oynamıyor. Kaslar bundan böyle atrofiye gidiyor. Bunun yanı sıra dert payı da artıyor. Günde minimum 45 çağ yürünmelidir. Belli birlikte gidişatta ilerleyiş yapılması gerekiyor. Yapılan yürüyüşün nice faydası olacaktır. Böylelikle mızrap erimesi azalacak, teneffüs kapasitemiz artacak, ihtisas rahatsızlığımız olmayacak. O nedenden devir içinde akışmaz kalmaktansa, canlı hayatı yeğleme edelim” niteleyerek konuştu.

Korona virüsten sonra fiziksel rahatsızlıklarda artış yaşanıyor

23657
Önceki Haber
23659
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.