KOCAMAZ YOLU AÇTI

KOCAMAZ YOLU AÇTI

DCIM100MEDIADJI_0520.JPG

Evrakı İl Seçim Kurulu’na geç teslim edildiği için İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  İYİ Parti ve Demokrat Parti ittifakının adayı olarak Demokrat Parti’nin (DP)  Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den  istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

19 Şubat’ta evrakının İl Seçim Kurulu’na teslimi saat 17.00’den yarım saat sonra gerçekleştiği için adaylığı kabul edilmeyen Kocamaz için formül arayışına girilmiş ve Demokrat Parti’den adaylığı ön plana çıkmıştı.

Ankara dönüşü Tarsus Çamtepe gişelerinde kendini karşılayanlara seslenen başkan Kocamaz, “ Ya bir kapı açacağız ya bir yol bulacağız. Bizde Demokrat Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Yüksek Seçim kuruluna dilekçemizi verdik” dedi.

MERSİN’DE DP VE İYİ PARTİ İTTİFAKI

Tarsus Çamtepe gişelerinde 2500 araçlık bir konvoyla karşılanan Burhanettin Kocamaz sevenlerine seslendi.
Kocamaz, “ Mersin’e gönül vermiş yol arkadaşlarım. Maalesef demokrasiyi kendi kafalarına göre uydurmaya çalışanlar 6 aydır kumpas üzerine kumpas kuruyorlar. Ama ömrüm mücadele ile geçti. Zincirleri kıra kıra geliyoruz.  Ne yaparlarsa yapsınlar biz var olduğumuz sürece, sizlerle bir olduğumuz sürece tüm engelleri yıkıp geçeriz Allah’ın iziyle. “

YA BİR YOL BULACAĞIZ, YA DA BİR YOL AÇACAĞIZ

Yolu açtıklarını ifade eden Burhanettin Kocamaz, “Ne demiştim ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız demiştim. Önümüzü kestiler, biz de Demokrat Parti’den yeniden karşılarına çıktık. Ben ilk günden bu yana yanımızda olan herkese çok  teşekkür ederim. Hep birlikte yürüyecek çok yolumuz var” diye konuştu.

291
Önceki Haber
300
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.