Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Paspas başlığı paklamak düşüncesince en önce paspas başlığının türünü bilmeli ve ona gereğince ortak formül izlemeniz gerekmektedir. Paspas başlığı tasfiye yöntemlerini ve detaylarını sizler düşüncesince derledik.

Doğru haberin adresi.

Paspas, döşeme temizliğinde geçer not mertlik aracıdır. Konforlu ve dimdik müşterek düzlem düşüncesince döşeme temizliği akla yatkın yapılması gerekir. Paspas suyunun içine ne derece dezenfekte edici mahsul de koysanız şayet paspas başlığınız yeteri derece temiz değilse evinizi pislik ve bakterilerden uzaklaştıramazsınız ve fazlası evinizin bünyesinde dolaşmasına faktör olabilirsiniz.

Paspas başlığı tasfiye işlemi ülkü kendisine değme mertlik sonrası yapılması gerekir. Bu sayede paspasta koku, pislik ve bakteri oluşumu önlenmiş olur. Eğer şümullü müşterek mertlik düşüncesince vaktiniz aşırı olmadan değme kullanımdan sonraları paspas başlığını temiz cari su altında zarifçe paklayın ve hepsi suyunu sıkarak kurumaya bırakın.

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Paspaslar, dolambaç malzemesine uyarınca çıkarılabilir ve çakılı kazanmak kıl payı ikiye ayrılır. Başlığı da öz bünyesinde sünger, pamuklu ve ya mikrofiber dolambaç kazanmak kıl payı 3’e ayrılır.

Sünger paspas başlıkları, polimerden işlenmiş bireşimli ve ya selülozdan işlenmiş tabii sünger paspas kendisine çeşitleri bulunur. Sentetik süngerden yapılanlar en münteşir ve en dayanabilen bulunan paspas başlığıdır. Sünger paspas başlıkları genellikle paspas sapına sabittir. Çıkarılamadığı düşüncesince sünger paspas başlıkları çamaşır makinesinde yıkanamaz ve bundan dolayı lavaboda ve ya paspas kovasında temizlenmesi gerekir.

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Pamuklu paspas başlıkları, ahşap ve laminat zeminler düşüncesince en dobra kararı sağlayan başlıklardan müşterek tanesidir. Çizik oluşturmaz ve emicilik gücü yüksektir. Pamuklu paspas başlıkları genel anlamda çıkarılabilir halde bulunduğu düşüncesince çamaşır makinesinde ferah ferah yıkanabilir.

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Mikrofiber paspas başlıkları, bakteri, pas ve mantara gönül rahatlığı dayanıklıdır. Diğer başlıklara nazaran elan geniş ve levent ömürlüdür. Mikrofiber paspas başlıkları çıkarılabilir bulunduğu düşüncesince paspas başlığını tasfiye işlemini çamaşır makinesinde yapabilirsiniz.

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Peki, paspas başlığı tasfiye işlemi nasıl yapılır? İşte paspas başlığı tasfiye işlemine ilgilendiren bilmeniz müstelzim hepsi detaylar…

PASPAS BAŞLIĞI NASIL TEMİZLENİR

Her Kullanımdan Sonra Temizleyin

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Ev temizliğinin sonuç etabından birisi bulunan paspas işlemi bittikten sonraları elinize müşterek ellik giyinin ve cari su altında çakılı paspas başlığını temizleyin. Temiz su kırcı müşterek bakraç bünyesinde minimum 3 zaman bekletin. Ardından paspas başlığını müşterek tomar suyundan arındırmak düşüncesince cins olduğunca sıkın. Bu işlemi isterseniz paspas kovası bünyesinde arazi meydan şet aparatı ile de yapabilirsiniz.Çıkarılabilir paspas başlığı paklamak düşüncesince ise çamaşır makinesi kullanabilirsiniz. Pamuklu ve ya mikrofiber başlıklar düşüncesince ayrımsız türden mertlik bezlerini müşterek arada yıkayabilirsiniz.Yıkanan paspas başlığını kuruması düşüncesince dobra havalandırılan müşterek bölgeye yalman halde kucak ve kurumaya bırakın.

Paspas Başlığını Derinlemesine Temizleyin

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Paspas başlığını levent paklamak düşüncesince müşterek bakraç içine yunak su doldurun ve içine aşırı gayeli temizleyici dökün. Burada su ve mertlik ürünü payı nazaran önemlidir. Bunun düşüncesince mertlik ürününün istimal talimatlarını kesinlikle okuyun.Hazırladığınız tasfiye solüsyonu içine paspas başlığını batırın ve minimum on zaman bu halde bırakın. Bu müddet bünyesinde paspas başlığındaki katılmış kirler çözünecek ve akmaya başlayacaktır.Süre böylece tasfiye solüsyonunu dökün ve kovanın içerisini ılık su ile doldurun. Paspas başlığını bu ılık su içine kucak ve durulamaya çalışın.

Paspas Başlığını Sterilize Edin

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Paspas başlığı tasfiye işleminde tam kısırlaştırılmış ika evresi var. Bir bakraç bünyesinde dü bardak yavşak ve dü bardak yunak su ekleyin. Paspas başlığınızı bu kokteyl bünyesinde 10 zaman beklemeye alın ve değme yerinin ıslandığına sakıncasız olun.İyice ıslanan ve çorak bulunan paspas başlığınızı kovadan çıkarın ve dezenfektan solüsyonunu dökün. Kovayı ılık su ile doldurup paspas kafasını bu suda zarifçe durulayın.Paspas başlığını müşterek güzel sıkın ve dobra havalandırılan müşterek bölgeye yalman kendisine kuruması düşüncesince koyun.

PASPAS BAŞLIKLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Kirli paspas başlığı nasıl temizlenir?

Sünger paspas başlıkları, yöntemleri bozulmaması düşüncesince tamamıyla kafası üst bakacak halde korunum edilmelidir. Paspasın süngeri kokmaya ve rengi bozulmaya başlaması değiştirilmesi icap ettiğinin müşterek işaretidir. Genel kendisine tasarruf sıklığına ilişkin kendisine minimum 2 ay en aşırı 6 ay bünyesinde kesinlikle değiştirilmesi gerekmektedir.

Pamuklu paspas başlıkları, hav liflerinin kalitesine ilişkin kendisine müşterek yıla derece kullanılabilmektedir. Pamuklu paspas başlıklarını korunum etmeden evvela müşterek güzel kurutulması gerekir.

Mikrofiber paspas başlıkları, 200 kullanıma derece önceki günkü performansıyla çalışmaktadır.  İyi havalandırılmış müşterek bölgede yalman halde korunum edilebilir.

24155
Önceki Haber
24157
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.