Kestel Belediyesinden coşkulu sünnet şöleni

Kestel Belediyesinden coşkulu sünnet şöleni

Doğru haberin adresi.

Kestel Belediyesi kabilinden anadan görme bir duruma getirilen sünnet şöleni ile 72 bebek erkekliğe önceki adımını attı. Şölen mülevven görüntülere oyunluk olurken, Kestel Belediye Başkanı lider Tanır, AK Parti Bursa milletvekilleri Ahmet Kılıç ve Emel Gözükara Durmaz, süslenen alışılmış araba ile konvoya katıldı.

Kestel Belediyesi kabilinden anadan görme kendisine planlı sünnet şöleninde bu sene 72 bebek erkekliğe önceki adımı atmanın coşkusunu yaşadı. Şölen, Vani Mehmet Mahallesi’nde barhana ve kortejle başladı. Mehter ekibi eşliğinde açılan kortejin başlangıcında ise, süslenen alışılmış arabanın içinde Kestel Belediye Başkanı lider Tanır, AK Parti Bursa Milletvekilleri Ahmet Kılıç, Emel Gözükara Durmaz ve AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nesri Demir toprak aldı. Süslenen şehremaneti araçlarına oturan sünnet çocukları, site turu yaparak vatandaşları selamladı. Kortejin sona ermesiyle etkinlikler Meydan Kestel’de bitmeme etti. Buradaki etkinliğe Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Mersin, Belediye Meclis Üyeleri, Kestel Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Akın, sünnet evlatları ve aileleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlamış olan şölende küçüklere dondurma, patlamış darı ve hav şeker hastalığı hastalığı ikramı yapıldı. Animasyon, Karagöz-Hacivat ve göz bağı gösterisinin de gerçekleştiği şölende akıbet kendisine Bursa Büyükşehir Belediyesi Roman Orkestrası sahneye çıkarak, cıvıl cıvıl parçalarla vatandaşları eğlendirdi.

Kestel Belediye Başkanı lider Tanır, icra ettiği konuşmasında “Kestel Belediyesi kendisine evlatlarımızın bu ehemmiyetli gününde onlarla beraberce olmaktan aşırı mutluyuz. Geleneksel bir duruma getirdiğimiz şölenimizde bu sene 72 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Şu anda 72 çocuğumuz ve aileleriyle beraberce eğlencemizi gerçekleştiriyoruz. Kortejiyle, animasyonuyla, mehter takımıyla kırcı kırcı müşterek programla evlatlarımızın yanındayız. Ekmeğimizi, neşemizi, eğlencemizi paylaşıyoruz. Hem çocuklarımıza hem ailelerimize iyi olsun inşallah’’ diye konuştu.

23497
Önceki Haber
23501
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.