Kayseri’de üniversite öğrencileri yurt sorunu yaşamayacak

Kayseri’de üniversite öğrencileri yurt sorunu yaşamayacak

Doğru haberin adresi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, bakanlığa ilişkin yurtlarda tebeddülat çalışmalarının sona geldiğini söyleyerek, Kayseri’de yurt probleminin yaşanmayacağını belirtti.

Üniversitelerin açılmasına önemli eyyam kaldığında Kayseri’deki yurtlar üzerine bilgiler verici Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Yeni tedris senesinde Kayseri’deki yurtlarımızda müşterek sorun gözükmüyor. Bakanlığımız başvuruları aldı ve çelimsiz müddette de açıklamaları yapacak. Kayseri’mizde de başvuran topu topu öğrencilerimizin 16 ülkemizde hem konaklamalarını bununla birlikte üniversitelerine gestalt gelişiyle ait topu topu kolaylıkları sağlayacağız. Bizim şehrimizdeki hedefimiz, yurt sorununu şişman seviyede ortadan kaldırmaktı. Kapasite artışlarımız var. Geçen yıldan beri kısaca 5 bine benzeyen sığa artışı gerçekleştirdik. Burada tek öğrencimizi Kayseri’mizde yurt bulamama kabilinden müşterek sorunu yaşamamaları düşüncesince ortaya koyduğumuz icraat sonucunu verdi. Bu istikamette de inşallah topu topu öğrencilerimizi benzeyen vakitte yurtlarımıza alacağız” ifadelerini kullandı.

6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerin peşi sıra 30 bin depremzedeyi yurtlarda ağırladıklarını dile getiren Kabakcı, yurtları öğrencilere hazırladıklarının altını çizerek, “Özellikle zelzele bölgesindeki 11 il ile bu arada Kayseri’miz benzeyen olmasından çevre depremzede kardeşlerimizin aşırı şişman yoğunluğu geçiş etti. Bu müddet içre da nice yerde eğleşme ettiler ama kısaca 30 bin yöresinde dönüşümlü depremzedeyi yurtlarımıza mihman ettik. 6 kocaoğlan sabık müşterek çağda misafirlerimizi sonuç basamak kıvançlı edici icraat yaptık. Bakanlık kendisine yurtlarımıza ağırladık. Yakın vakitte da üniversitelerde terbiye tedris de başlamış olacağı düşüncesince yurtlarımızda tebeddülat yapılması gerekiyordu. Şuan yurtlarımızda şişman müşterek tadilatımız var. İyileştirme çalışmalarımız sürüyor. Yeni mevrut öğrencilerimize topu topu yurtlarımızı elan müheyya elan temiz biçimde doğrulama buyurmak istiyoruz. Onlarda bunu derinlemesine müddet gösterdikleri sabırdan çevre adalet ettiler. İnşallah dünkü çağda öğrencilerimizi Kayseri’mizde yurtlarımızda mihman edeceğiz. Hazırlıklarda da sonuç aşamaya geldik ve tadilatları dönmek üzereyiz” biçiminde konuştu.

24244
Önceki Haber
24246
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.