Kayseri’de Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin saldırılara anlamlı tepki

Kayseri’de Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin saldırılara anlamlı tepki

Doğru haberin adresi.

Kayseri’de Kur’an Gönüllüleri Platformu çeşidinden Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin saldırılara tepki ifşa etmek üzere planlı etkinliğe binlerce yurttaş katıldı.

Dünyanın muhtelif yerlerinde Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırılara tepki ifşa etmek ve nazarıitibar tefriş etmek üzere Kayseri’de Kur’an ziyafeti düzenlendi. Kur’an Gönüllüleri Platformu çeşidinden Talas Paraşüt İniş Alanı’nda planlı etkinlikte, Kur’an-ı Kerim okundu. 7’den 70’e binlerce bireyin katılmış olduğu aktiflik üzerine mütekellim Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, “15 güneş önceki başlamış olan projemizi zaman gerçekleştiriyoruz. Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’ın bizlerden talebiydi. Maalesef dünyada Kur’an-ı Kerim’e uzanan bulaşık yabancılar var. Buna huzur birlikte tepki yönünde Kur’an ziyafeti programı tecrübe edelim dedik. Kapalı bölgelerde insanoğlu sıkılıyor fakat buranın açıkça olmasından ötürü etraflıca birlikte izlence olacak. Allah’ın kelamı burada konuşulacak” dedi.

Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Fevzi Konaç da, “Yaklaşık 1 ay önceki birlikte kadro arkadaşımız ve Talas Belediye Başkanımızın öncülüğünde Kur’an Gönüllüleri Platformu şekilde harekete geçmiştik. Dünyanın muhtelif yerlerinde Kur’an’a tacizler yapılırken İslam’a ve Kur’an’a ihtimam etmiş bu toprakların kullanmakta olanları buna kelimesiz kalamazdı. Kayseri tamamı Türkiye’ye birlikte ayraç fişeği yaksın yönünde birlikte izlence düşünmüştük. Bugünde Talas’ta on binlerce kardeşimiz ile bu arada “biz bu yapılanları akilane bulmuyoruz, inançlara tacizi akilane bulmuyoruz, Müslümanların kutsalı ile kuşkulanmak kimsenin haddi ve hakkı değildir” yönünde birlikte ileti vereceğiz. Buradan Cumhurbaşkanımıza İslam dünyasının lideri ve lideri Türkiye’nin sesini yükseltmesi yönünde birlikte ileti vereceğiz. Bir yandan Dışişleri Bakanımıza çalışan birlikte politikayla bu işin engellenmesi noktasında namına fariza düştüğünü hatırlatacağız” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm de katıldı.

23536
Önceki Haber
23538
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.